Zřejmě každý člověk objektivně uznává, že sport je velmi prospěšný a důležitý pro zdraví. Přesto i ti největší sportovci, pro které je sport jako droga mají často problémy s motivací a prostě se jim někdy cvičit nechce. Překonat tuto nechuť může být obtížné a rozhodně to není vůbec jednoduché. V článku jsme se zaměřili na ty nejčastější důvody, proč se nám do sportu nechce a jak se s nimi vypořádat.

Co mi může cvičení přinést?

Začít je asi vždycky to nejtěžší. Tak to je asi s každou věcí, do které se nám úplně nechce nebo se kvůli ní musíme vzdát svého pohodlí. I když sice víme, že cvičení je důležité je dobré zopakovat si ty největší benefity, které nám může nabídnout. Mezi ty patří například:

  • Zlepšení fyzické kondice
  • Větší psychická pohoda, jelikož jakákoliv pohybová aktivita vyplavuje hormon endorfin
  • Atraktivnější vzhled
  • Vyšší sebevědomí
  • Převážně v kombinaci se správným jídelníčkem výrazné posílení imunity a větší odolnost proti nemocem

Stanovení reálných cílů

Pokud už máme základní představu o tom, co od cvičení vlastně čekáme, je načase své cíle trochu zkonkretizovat. Pokud cvičíte čistě proto, abyste se pořádně zrelaxovali není třeba to s nějakým plánováním příliš přehánět. Odměnou vám bude dobrý pocit a čistá hlava po každém cvičení.

Pokud plánujete začít se cvičením za účelem hubnutí nebo naopak nabírání svalstva, je důležité stanovit si reálný cíl. Hlavní je si uvědomit, že výsledky se prostě nedostaví přes noc, a většinou ani za týden nebo měsíc. Pokud se s tímto smíříte už na začátku, nebudete později nepříjemně překvapeni a zbytečně demotivování.

Jděte do toho ve dvou

Pokud už se trochu znáte a víte, že u ničeho zkrátka dlouho nevydržíte, nepouštějte se do toho sami. Najděte si proto parťáka, se kterým se můžete vzájemně povzbuzovat, porovnávat, ale i si navzájem radit a v případě nutnosti se ke cvičení dokonce „dokopat“.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments