Každý dospělý zralý muž sní o tom mít své doupě, kde se bude rád vracet z práce, nebo případně trávit čas s přáteli nebo přítelkyni. Určitě znáte takové ty prvé pokusy o osamostatnění se.

Zpočátku je to možná život na koleji, pak s tlupou kamarádů nebo spolubydlících v nějakém prvním bytě, který má ještě tapety z doby socialismu a pořád musíte řešit problémy typu, „kdo nespláchl, nebo nedal nahoru prkýnko na toaletě, kdo komu snědl večeři, která byla, jak jinak, v společné lednici a podobně“. Jako start dobrý, ale v koutku duše chcete víc. A tak se vám postupně povede obstarat si něco vlastního, ale důležité je, abyste svůj předchozí internátní způsob bydlení nepřenášel do nového bydlení. Nové bydlení znamená nové pravidla. Pojměte to jako dospělý muž a vyvarujte se starým zlozvykům.

blank

Už žádné láhve od pití všude kolem

Za časů bydlení s kamarády bylo večerní popíjení pravidelnou rutinou a prázdné láhve se váleli všude kolem? Nebo jste to pojmuli „sofistikovaněji“ a postavili si z prázdných plechovic od piva pyramidu uprostřed pokoje? T ať vám poslouží k pousmání se a ne jako inspirace do budoucna. Teď, když už jste ve svém, klidně si dejte pivečko-dvě-tři nebo drink, ale ať pak poputují prázdné láhve do koše a neslouží jako umělecké dílo k obdivu. Pak se nemusíte stydět si tam klidně pozvat přítelkyni nebo třeba i kolegy z práce.

Nepořádek ve výlevce

Každý je občas zaneprázdněn a hodí něco do dřezu s tím, že to pak uklidí. Dejte si ale pozor, aby se to nestávalo pravidlem a neměl jste pak ve výlevce vzorku všeho, co jste jedl za celý týden. Velmi dobrým pomocníkem v tomhle je už dnes myčka nádobí. Prostě to tam naskládejte a až je plná zapněte a je to. Špinavé nádobí není zrovna tím nejlepším ukazovatelem vaší zralosti.

V žádném případně umělé květiny

Když už jste se rozhodl mít v bytě květiny, dobrá volba, ale určitě ne umělé. Můžou být sebevíc krásné, ale umělé se poznají na první pohled, některé jsou sice natolik povedené, že se to pozná až na pohled druhý. V každém případě umělé květiny jsou jeden velký kýč. Když už kytky, tak zkuste živé. Na začátek zkuste něco nenáročné, třeba kaktus, ten přežije i poušť, tak i když naň pozapomenete, ten tak lehce neuhyne. A když to nevyjde, tak to zkuste bez květin. Cokoliv je lepší než pohled na zaprášenou umělou kytku někde v koutě.

Špinavé prádlo, kam se podíváš

Znáte to, špinavé prádlo na podlaze, ponožky z předchozích dnů pod gaučem, košile z minulého týdne nedbale přehozená přes židli a na ni hromada dalších věcí, které jste si tam stihli za ten čas nastřádat. Pokud tento scénář znáte jenom z filmů a pro vás představuje něco jako science fiction, tak to je naprosto v pořádku. Ale pokud jste se v tom popisu našel a považujete se za dospělého muže na úrovni, je na čase s tím nepořádkem něco udělat.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Předchozí článekHistorie ruské hokejové ligy (2.díl)
Další článekJak jí dát najevo, že vám na ní záleží?
blank
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 1 =