V obrazu mužské povahy se většinou nachází mnohem větší sklony k užívání si adrenalinových zážitků, než je tomu v případě žen. To je fakt, který si ani nikdo z vás nedovolí zpochybnit. Určitě si každý vybavíte přinejmenším jednu vzpomínku, kdy jste svou partnerku chtěli vytáhnout například na extrémní pouťovou atrakci, ale ona se těsně před vstupem zarazila a zásadně protestovala.

Přichází období letních dovolených a toto období snad ještě více volá po nevšedních zážitcích tohoto typu. Pokud i vy hlasité volání slyšíte, klaďte důraz především na dostatečnou preventivní ochranu, které rizika alespoň částečně vymaže.

Adrenalinové zážitky pouze s pojištěním v zádech

Jelikož jsou zážitky, které vám naprosto zmrazí veškerou krev v těle, ve své podstatě opravdu nebezpečné, měli byste během plánování myslet také na vhodný balíček pojištění. Nebezpečné sporty, kterým se na letní dovolené můžete oddat, se dělí do dvou základních kategorií:

  • adrenalinové
  • extrémní

Jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud máte cit pro český jazyk, určitě uznáte, že první zmíněná skupina sportů zní o něco méně drasticky. To je skutečně pravda. Pojištění pro potápěče do 40m hloubky, box, sportovní lov, flyboarding a další podobné sporty patří do této skupiny, protože jste při nich určitých způsobem ohroženi, ale nebezpečí není „tolik“ zásadní.

Pak tu ale máme také sporty, které se naprosto vymykají všem běžným měřítkům. Mezi extrémní sporty se pak řadí potápění v obtížných podmínkách, parašutismus, vysokohorská turistika, skálolezectví, freediving a další velice nebezpečné činnosti, pro něž je potřeba daleko lepší ochrany, jelikož následky případného zranění mohou být naprosto katastrofální.

Pokušení nelze odolat? Tak se alespoň chraňte

Naprosto chápeme, že pokud se v adrenalinových zážitcích vyžíváte, zřejmě si prostě žádnou ze zmíněných věcí nehodláte odpustit. Proto se alespoň preventivně chraňte vhodně zvoleným pojištěním, které vám v případě nehody opravdu pomůže.

Více článků najdete na chlapsky.cz

…………komerční článek…………

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments