Asi každý z vás zná filmy jako je třeba James Bond, kde účinkují neohroženi muži z kterých testosteron cítit na míle daleko. Jsou inteligentní, zajímaví a drsní, mají bujnou hřívu, sexy strniště a u žen bodují s úplnou lehkostí.

Bohužel v reálném životě ne každý z vás má to štěstí být tajným agentem, světoběžníkem či dobrodruhem. Většina z vás sedí celý den zavřena v kanceláři s bradou oholenou nahladko a v naškrobené košili bez možnosti se odvázat. Používáte profesionální slovník a možná se někdy cítíte podprůměrně.

Společnost vás tlačí k uvažování stylem, že vědomosti a úspěch jsou víc vážené nežli velikost a síla. Avšak tradiční pojímání mužnosti pořád dřímá někde tam ve vašich myslích. Tak je to geneticky dáno. Dokonce i ženy na nějaké primární úrovni cítí přitažlivost k velkým a silným mužům. Je to tak zakódováno v nejhlubších strukturách lidské DNA.

A pro ty z vás, kteří možná nemají možnost nechat si narůst bujnou hřívu, nebo nezdvíhají 200 kilové činky je tady pořád možnost jak působit sebevědomě a mužně. Pokud patříte mezi ty gentlemany, kteří potřebují pořádnou porci maskulinity, tady je pár rad, co vám k tomu dopomůže a s kterými můžete začít už teď:

Buďte nejlépe oblečeným mužem v místnosti

Jak zvykl říkávat britský premiér Winston Churchill: „Vaše oblečení funguje dokonale. Buď to funguje pro vás, nebo proti vám, ale celkem určitě funguje.“ Když vejdete do místnosti, ženy a vlastně ne jenom ženy ale lidi obecně, si dřív než vašich svalů, vašeho účesu, nebo hlasového projevu všimnou vaše oblečení. Proto je dobré mít svůj styl oblékání, který vám svědčí a který nemusí bezprostředně vycházet z nejnovějších trendů. Pokud nejste zrovna módní guru, nebojte se zeptat. Dnes už fungují stylisté, kteří vám rádi poradí jak na to. Zjistěte, kdo jste a co vám sluší a toho se držte.

Naučte se mluvit se ženami

Je až překvapivé, jak velké množství mužů vůbec neumí mluvit se ženami. Jsou samozřejmě výjimky a těm všechna čest. My ostatní se to ale musíme učit. Nejde o to sbalit co nejvíce žen a být jakýmsi ubohým lichotníkem nebo Casanovou. Jde o to vést konverzaci na úrovni, ve které se skutečně snažíte ženě porozumět a naladit se na její vlnovou délku. Když to svedete, tak pak můžete vést jak přátelskou konverzaci nebo třeba také „balit“. To už je jenom na vás.

Začněte bojovat

Většina mužů se nikdy nedostala do rvačky, to ale neznamená, že zítra tomu nemusí být jinak. Jste na to připraven? Na to, abyste se učil technikám boje, není zapotřebí nějaký konkrétní důvod. Pomáhá vám to, abyste zůstal v kondici, buduje to sebevědomí a samozřejmě, že přidanou hodnotou je, že vás to naučí i bránit se, což nikdy nemusí být na škodu. Technik boje je spousta, jenom se rozhodnout. Možná se vám to teď nezdá, ale když to zkusíte, přijdete na to, že na neozbrojeném boji muže s mužem je něco primitivního a vzrušujícího.  Bojová umění jsou velmi zábavné a hodně návykové.

Naučte se mluvit před lidmi

Většina zaměstnání vás jednoho dne dostane do situace, kdy budete muset promluvit před větším publikem i když to primárně nevychází z vaší nátury ani z vaší pracovní náplně. Možná nebudete mluvit před celým národem, ale nechcete být přece celý život jenom pěšákem a v případě povýšení je dost možné, že budete denně promlouvat ke svému týmu. Pro spoustu mužů představují veřejné projevy hotovou noční můru. Rovněž jako mluvení se ženami i tohle je možné se neučit a neustále se v tom zdokonalovat.

Takže je načase zapracovat na své mužnosti. To se pak odrazí ve všech aspektech vašeho života. A víte, co je skvělé na sebevědomí? Že plodí další sebevědomí. Nemusíte se teď vrhnout do zlepšování všeho najednou. Zjistěte, kde je vaše slabá stránka a začněte tím. A pamatujte, že je možná spousta věcí, které nemáte možnost ovlivnit, jako třeba výšku, množství vlasu, tělesnou stavbu. Jestli však chcete působit mužněji, zapracujte na tom, co změnit můžete. A začněte hned!!!

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments