blank
Zdroj foto: donatas1205 / Shutterstock.com

Pokud si rádi čas od času něco opravíte nebo uděláte sami, tak vám nesmí chybět doma nebo v dílně sada nezbytného nářadí. Bez správných a hlavně také kvalitních nástrojů toho totiž mnoho nezmůže ani ten nejlepší kutil. Pojďme se podívat na některé z nich.

Ty správné kvalitní vrtáky pro různé materiály

Jedním z naprosto základních praktických pomocníků, kterého má doma asi každý, kdo byť jen občas sám sáhne na manuální práci, je vrtačka. Sama o sobě je nám ale celkem k ničemu, pokud do ní nemáme vhodný vrták. Mohou to být klasické vrtáky do dřeva, do kovu, ale mohou to být i speciální tvrdokovové vrtáky. Ty zajišťují maximální kvalitu použitého materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Disponují různými vlastnostmi. Dle toho, jaké je jejich předpokládané využití, nabízejí:

  • Různé délky a průměry
  • Provedení s vnitřním chlazením

Záleží samozřejmě také na ceně, kterou jste ochotni do vrtáku investovat. Zakoupit lze varianty z běžných sérií pro univerzální použití, které zajistí dobrý poměr ceny a kvality. Pokud hledáte maximální efektivitu, můžete zvolit vyšší řady, které mohou být určeny opět k univerzálnímu použití nebo k vrtání do nerezových materiálů. Některé vrtáky mohou být nabízeny s vnitřním chlazením, které může být zásadní zejména při vrtání do velmi tvrdých materiálů.

Obecně je velkou výhodou těchto vrtáků skutečnost, že se neotupí tak rychle, jako klasický obyčejný vrták. Mají tedy sice vyšší cenu, ale také mnohem vyšší životnost a vrtání je tak s nimi mnohem jednodušší.

Sofistikované ruční nástroje

V některých případech potřebujeme také při práci nejrůznější ruční nástroje. Pokud potřebujete opracovávat kovy nebo plasty, může vás zaujmout systém Noga, který má samostatnou rukojeť a vyměnitelný nůž. Třeba kvalitní škrabáky NOGA vám tak umožní vyměnit nůž dle opracovávaného materiálu, potřebného záběru apod. Využít to můžete nejen při obrábění kovů, ale také při instalatérské práci.

—————–Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − sixteen =