blank

Zkuste si představit sebe za deset let. Kdo jste, kde jste, co děláte, jak se oblíkáte a jak vypadáte? A co teprve za dvacet let? Co by asi vaše budoucí já řeklo na to, jak se o sebe staráte? Bude obdivovat vaši sebedisciplínu nebo vás bude kárat za to, že se o sebe nestaráte o něco lépe? Jste tedy připraven vytvořit si budoucnost, na kterou bude pyšný? Tady je několik zdravých návyků, které je dobré osvojit si a držet se jich?

Hydratujte svoji pokožku

Nezáleží na tom, jaký typ pleti máte, hydratace pokožky tváře by se měla stát vaší každodenní rutinou. Jestli se nebudete starat o vaši pleť, zestárne předčasně. Vrásky a pigmentové skvrny vás budou dělat staršími, než ve skutečnosti jste. Možná teď jste ve věku, kdy vám připadá skvělé, že vypadáte starší, než ve skutečnosti jste, ale přijde věk, kdy tomu bude naopak. Zeptejte se jakéhokoliv muže po padesátce.

Denně cvičte

Aerobní cvičení je nejlepší způsob, jak udržovat své srdce v dobré kondici a zároveň si udržovat váhu. Určitě jste to již slyšeli nespočet krát. Otázka je, zda to i dodržujete. Jestli ne, je na čase začít. Není nezbytně nutné, abyste navštěvovali posilovnu. Ne každého totiž baví zvedat hory železa nebo běhání. Klidně se dejte třeba na bojové sporty, cyklistiku, nebo si jděte s kolegy zahrát po práci basket, fotbal či squash. Možnosti jsou různé. Klíčem je najít něco, co vás bude bavit, naplňovat, abyste se do toho nemuseli nutit.

Pijte vodu

Voda je pro náš život a naše zdraví nepostrádatelná. Vždyť naše tělo je tvořeno ze 70% právě vodou. Proto je potřeba ji neustále doplňovat, aby vše v našem organismu fungovalo tak jak má. Jelikož se vaše tělo každé ráno probouzí žíznivé, je potřeba jej nastartovat pořádnou sklenicí čisté vody. A přes den mít na paměti, že byste měli přijmout alespoň 2,5 litru tekutin. Dehydratace totiž způsobuje bolesti hlavy, únavu a zapříčiňuje taky, že vaše pokožka je suchá, matná, vrásčitá a náchylná k tvorbě pigmentových skvrn.

Používejte zubní niť

Není to zrovna příjemná procedura, ale víte co je horší, než čištění zubů zubní nití? Zápaly ústní dutiny a dásní. Jestli teda použijete k čištění zubní niť nebo mezizubní kartáčky je čistě na vás. Faktem však je, že jejich pravidelné užití zabrání spoustě nepříjemností, jako jsou třeba zubní kaz, zkažený dech a v pozdním stádiu třeba i paradontóza. Pokud nejste fanouškem zubních náhrad a protéz a chcete si svůj úsměv zachovat v dobré kondici co možno nejdéle, nezapomínejte, že to chce něco víc než jen kartáček na zuby.

Přehodnoťte tedy své návyky a pokud možno zbavte se těch zlých a popracujte na vytváření těch, které vás posouvají kupředu, abyste v budoucnu ne jenom dobře vypadali, ale se tak i cítili.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Předchozí článekJak správně vybrat autobaterii?
Další článekZázrak zvaný EMS aneb cvičení za pomocí elektrošoků
blank
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + sixteen =