Basketbalová NBA se nachází zhruba v polovině letošního ročníku a z dosavadního průběhu je možné již několik věcí vyčíst. Pojďme se podívat, jak si které týmy zatím vedou a jaká je jejich šance na zisk titulu v letošním ročníku.

Obhájce titulu Golden State

Jako první musíme zmínit obhájce titulu z Golden State. Ti rozhodně nepředvádějí krasojízdu základní částí jako v minulých letech. Ano, je sice pravda, že se ve své konferenci drží stále hodně nahoře, ovšem během ročníku již prohráli několik zápasů a to i se soupeři, kteří jsou papírově o mnoho slabší než oni. Každopádně se obhájci titulu dostanou do play off suverénně a v něm jistě přepnou na vyšší rychlost. Vítězství v základní části pro ně již pravděpodobně není dostatečná motivace.

Finalista posledního ročníku Cleveland se momentálně nachází na dně své konference a šanci dostat se do play off již pravděpodobně definitivně ztratili. Což ovšem není překvapení, jelikož před začátkem sezony přišli o největší hvězdu LeBrona Jamese, který přestoupil do LA Lakers. Před odchodem však splnil svůj slib a přivedl do Clevelandu titul, který jim slíbil již když ho Cleveland do ligy draftoval.

Překvapení jménem LA Lakers

Tím se dostáváme k příjemnému překvapení dosavadního průběhu ročníku. A tím jsou LA Lakers. Ti posíli pravděpodobně o největší hvězdu ligy LeBrona Jamese a po několika střídmějších sezonách to vypadá, že se hráči z města andělů dostanou do play off. Jsme sice teprve v polovině sezony, ovšem jejich výkony jsou stabilní a stále se zlepšují. Uvidíme tedy, jak na tom budou na konci základní části.

Skvěle si zatím vedou také hráči Denveru a Milwaukee. Oba týmy jsou momentálně jedni z nejlepších v celé lize a svou výkonnost si stále udržují a s největší pravděpodobností se podívají do play off i kdyby zažili opravdu velký úpadek formy. Jak si ovšem povedou tam je otázka, jelikož ostatní týmy, jako Golden State nebo třeba Boston, mají se zápasy v play off mnohem větší zkušenosti a podle herního projevu to vypadá, že právě na play off tak trochu šetří síly.

Tomáš Satoranský ve Washingtonu

Zmínit musíme i tým Washingtonu a to především proto, že právě za tento tým hraje momentálně jediný český zástupce Tomáš Satoranský. Tomu po konci letošní sezony skončí jeho kontrakt a bude zajímavé sledovat, kde tento pracovitý rozehrávač zakotví dále nebo zda-li zůstane ve Washingtonu. Vyloučit však nemůžeme ani návrat do Evropy, odkud před třemi lety odcházel Satoranský jako hvězda největšího kalibru.

Zajímavé bude sledovat i počínání Washingtonu ve zbytku sezony, jelikož hlavní postava tohoto týmu John Wall jde na operaci a bude chybět až do konce ročníku. Tím se otvírá nová možnost právě pro českého rozehrávače. Otázkou tedy zůstává, jestli Washington už rezignuje na možnost dostat se do play off a budou se snažit alespoň o co nejlepší postavení pro příští draft, který vypadá opravdu velmi silně, nebo ještě zabojují a i bez své největší hvězdy se pokusí do play off prokousat.

Jaké jsou černé koně NBA?

Jako poslední se zaměříme na černé koně letošního ročníku- Mezi takové týmy by se daly řadit například Toronto nebo Philadelphia. Prvně jmenovaný kanadský tým, získal před startem ročníku do svých řad hvězdu první velikosti Leonarda a pod jeho vedením se Toronto od začátku ročníku drží v popředí tabulky celé soutěže. Ze začátku soutěže byl dokonce chvíli ten úplně nejlepší. Zdá se, že týmová chemie funguje a Toronto to může letos dotáhnout opravdu daleko.

Druhým týmem, který by se dal zařadit mezi černé koně, je Philadelphia. Tým mladých hvězd dává konečně najevo svůj potenciál a měl by se letos probojovat do play off. Tam sice nemají takové zkušenosti jako ostatní, ale kvalitu ve svém kádru mají obrovskou. Takže Philadelphii lze také řadit mezi týmy, které je dobré sledovat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments