blank

Snad děláte nějakou práci, která vás nanejvýš baví a naplňuje, a pokud ne a každý pracovní den je pro vás utrpením, tady je přehled nejbizarnějších zaměstnání světa, o kterých jste možno ani neslyšeli a při mnohých z nich se pousmějete a řeknete si, že to snad není ani možné, aby někdo něco takového dělal.

Po přečtení těchto několika příkladů si třeba řeknete, že ta vaše práce přece jen není zas tak zlá, protože jsou lidé, kteří musí dělat třeba tohle.

Sbírač zvratků

Možná to zní nechutně a nereálně, ale taková pracovní pozice skutečně existuje. V mnoha zábavních parcích po celém světě jsou atrakce, které nabízí bláznivou jízdu dole hlavou v šílené rychlosti a právě tihle zaměstnanci tady udržují „právo a pořádek“.

Pisálek přání do koláčků štěstí

V Americe jsou v čínských restauracích hodně oblíbené takzvané koláčky štěstí. Ve většině restaurací jsou k dostání k menu zdarma jako dárek nebo projev vděku. Tyto koláčky jsou speciální tím, že vevnitř obsahují lísteček s přáním nebo jakousi předpovědí budoucnosti. A právě psaním těchhle mini textů se někdo živí. Možná to zní jako zábava, ale není zrovna jednoduché přicházet pořád s něčím novým.

Profesionální čistič uší

Úplně běžné zaměstnání v Indii. Když jdete po ulici a vzpomenete si, že jste si zapomenuli vyčistit uši, nic se neděje. Od toho jsou tu tihle profesionálové, kteří postávají na rohu ulic, nebo chodí po městě a nabízí své služby a za pár rupií vám uši vyčistí.

Stylista pro slony

V Asii se často konají různé náboženské slavnosti, kterých se účastní i slony, a pro tuto příležitost se najímají speciální stylisti, kteří mají za úkol je hezky obléknout. Tak pokud jste módní stylista a cítíte se v této zemi poněkud nepochopen a máte pocit, že nedostáváte dostatečný prostor k realizaci, zkuste to třeba v Asii jako stylista pro sloní dámy.

Sběrač červů

Tito zaměstnanci jsou placeni od toho, aby sbírali červy pro rybářské účely. Tuto práci většinou vykonávají uprostřed noci v speciálních oblecích. Jejich úlovky pak putují do konzerv a prodávají se nadšeným rybářům po celém světě jako návnady. Možná to nezní tak děsivě, ale rozhodně na tuto práci potřebujete silný žaludek.

Profesionální plačky neboli truchlící

Potřebujete uspořádat funus pro někoho, kdo, co si budeme říkat, nebyl zrovna oblíbený? Najměte si profesionální truchlící, kteří vnesou do této poslední rozlučky tu správnou dávku smutku, deprese a patosu. Ano, i toto je jedno z bizarních povolání, které se těší velké oblibě hlavně v zemích středního východu, v Číně a Africe. Tyto najaté plačky si lidi najímali, aby truchlili pořádně nahlas a navodili tu správnou atmosféru. Jsou něco jako opak DJ-e.

Profesionální čmuchal podpaží

Když příště půjdete do drogerie, abyste si koupili deodorant, vzpomeňte si na to, že ještě předtím, než dostal název, než mu vybrali obal a než se dostal k vám, byl tady někdo, kdo musel otestovat, zda funguje. Statečný člověk, kterého náplní práce je čichat si k lidským podpažím a přesvědčit se, že se k vám dostane skutečně kvalitní produkt.

Degustátor psího žrádla

Ano, vidíte dobře. Existuje povolání, ve kterém lidé testují žrádlo určené pro vaše domácí mazlíčky. Takže až budete příště dávat Alíkovi svačinku či už v podobě granulí nebo kapsičky, vzpomeňte si, že už před Alíkem tady byl takový roztomilý pán, který ji ochutnal a ujistil se, že Alíkovi bude chutnat.

Předchozí článekMyslíte si, že jste alergický na jídlo? Třeba se mýlíte
Další článekTrápí vaše dítě kojenecká kolika? Víme, jak mu pomoci
blank
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − two =