blank

Když je řeč o technologiích, nelze zapomínat na tu, která se stává stále populárnější. Jedná se o NFC. Jde o využití možnosti rychlé a také bezpečné výměny dat na krátkou vzdálenost. V souvislosti s ní mluvíme o několika centimetrech. Dále je pozitivem i celková rychlost samotného spojení, kdy je potřebný čas udáván v milisekundách. Do karet NC nahrávají i různé možnosti použití. Jaké jsou ty nejčastější?

Placení

Když se objevily bezkontaktní platební karty, byl to velký boom. Dnes dominuje NFC a možnost platit mobilem. A to díky službám Google Pay a také Apple Pay – ta zatím v ČR není dostupná. Pokud tuto možnost podporuje banka, vytvoří se v mobilu virtuální platební karta, a tak stačí chytrý telefon přiblížit k terminálu a tak snadno a jednoduše zaplatit. Bez nutnosti mít u sebe peněženku s reálnou platební kartou.

Diagnostika a ovládání spotřebičů a přístrojů

Chytrá domácnost je něco, co bude za pár let zcela běžnou záležitostí. Už dnes se lze setkat s řadou moderních spotřebičů, které mohou být na Wi-Fi síti, nebo se mohou párovat pomocí Bluetooth. U řady z nich se objevuje i možnost využití NFC technologie. Nejčastěji je to s ohledem na jejich diagnostiku. V podstatě stačí na určené místo přiblížit telefon a víte, c os daným spotřebičem je, nebo co potřebuje. Můžete tak snáze instruovat servis, nebo jenom provést základní nezbytnou údržbu.

Alternativa pro Bluetooth

Tato technologie bezdrátového přenosu stále dominuje. I když se technologie vyvíjí, stále má své určité mouchy. A tak se právě NFC může jevit jako zajímavá a alternativní náhrada. Hlavně pokud jde například o rychlost a také o bezpečnost připojení. Příkladem mohou být například bezdrátová sluchátka, která jsou dnes velmi populární a právě tudy vede alternativní cesta. U těch lepších právě možnost využít NFC bez problémů najdete.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 1 =