Legenda závodů Formule 1 a trojnásobný mistr světa Niki Lauda absolvoval loni v srpnu transplantaci plic. Zákrok podstoupil na vídeňské klinice, kde ho letos 2. Ledna museli hospitalizovat kvůli chřipkovému onemocnění.

Komplikace po náročném zákroku

Chřipka a kašel představují pro pacienty s transplantovanými plíci vážnou komplikaci, kterou ale dokáží lékaři při hospitalizaci dobře zvládnout. Devětašedesátiletý Lauda byl pod dohledem specialistů na jednotce intenzivní péče celkem čtrnáct dní a podle informací šéfa tamního oddělení, nemusel být připojený na dýchací zařízení.

Dlouhá rekonvalescence na speciální klinice

Niki Lauda se podrobil transplantaci plic začátkem srpna loňského roku a jeho stav byl po tomto náročnému zákroku velice vážný. Několik týdnů se pomalu zotavoval a od října do poloviny prosince podstoupil velmi intenzivní rehabilitaci na speciální rakouské klinice.

Chřipka jako dárek

Lauda byl propuštěný domů těsně před Vánoci a podle všeho se chřipkou nakazil od některého z rodinných příslušníků v průběhu svátků. Kvůli možným komplikacím byl proto opět hospitalizovaný.

Pořád spjatý s F1

Niki Lauda při hrozivé nehodě z 1. srpna 1976 téměř přišel o život. Při nárazu ztratil přilbu a zůstal zaklíněný ve svém monopostu uprostřed plamenů v 900 stupňovém pekle. Právě tady došlo k velmi vážnému poškození plic. Kromě toho měl silné popáleniny hlavy a dalších částí těla. Navzdory všemu Lauda o 42 dní později usedl zpět do kokpitu své formule a titul mistra světa mu nakonec o 1 bod vzal jeho velký rival James Hunt. V současnosti působí jako šéf dozorčí rady stáje Mercedes.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments