blank

Stolní počítače nebo notebooky jsou pro náš život možná důležitější, než je zdrávo. Potřebujeme je k práci nebo do školy, ale využíváme je i k trávení volného času. Někdo hraje hry, jiný poslouchá hudbu a další třeba čte knihy. Přesto nejde o zrovna levnou záležitost, a proto stále více lidí sahá po takzvaných repasovaných kouscích. O co tedy jde?

Co znamená, že je notebook repasovaný?

Když člověk slyší, že je notebook repasovaný, většinou to v něm vyvolá negativní představy. Představí si použitý, poškozený nebo nespolehlivý notebook, do kterého se neoplatí investovat. Opak je ale pravdou. Často se jedná o značkové, vysoce kvalitní kusy, samozřejmě plně funkční a s dlouhou výdrží baterie. Přesto pouze za zlomek původní částky. Jak je to možné?

Repasované zboží má samozřejmě několik různých kategorií. Například produkty té nejvyšší kvality vlastně ani nemusely být nikdy používané. Jedná se například o notebooky, které byly vystavovány na prodejnách a z tohoto důvodu musely být vybaleny z originální krabice. Takové produkty již samozřejmě není možné prodávat jako nové, přesto, že nejsou o nic méně kvalitní.

Další kategorií můžou být například vyřazené služební nebo firemní notebooky z různých velkých firem. Vyřazené nemusí být vůbec kvůli stáří nebo špatnému fungování, ale třeba jednoduše kvůli přechodu na výkonnější kusy. Takové notebooky vykupují firmy specializující se na prodej repasovaného zboží. Notebooky jsou vyčištěny, vadné součástky (nebo takové nesoucí výrazné známky používání, jako například klávesnice) jsou vyměněny za nové a před uvedením do prodeje jsou samozřejmě řádně otestovány.

Pro koho se repasovaný notebook nehodí?

Repasované notebooky, nebo také repasované herní notebooky mají samozřejmě také svou záruční dobu. U novějších kusů se může uplatňovat dobíhající záruka z prvního nákupu, nebo je stanovena záruka nová, většinou na 6 až 12 měsíců. Pokud ale sháníte notebook, který hodláte používat dalších 5 let a používat jej na cestách určitě se vyplatí spíše investovat do nového kusu s klasickou dvouroční zárukou a možnostmi dalšího připojištění.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × one =