Rekonstrukce domu či bytu s sebou ve většině případů nese také výměnu starých oken. To se často pojí s tím, že je potřeba také instalovat nové systémy stínění. Mezi ty nejběžnější pochopitelně patří žaluzie či rolety. Ostrý sluneční svit může být v mnoha ohledech nepříjemný, a tak se hodí omezit jeho vstup do místnosti. Pokud vás na ulici trápí silné pouliční osvětlení, tak rovněž v těchto případech umělých světelných zdrojů mohou stínící systémy pomoci.

Žaluzie jsou nejčastějším stínícím systémem

Asi nebude žádným překvapením, že zcela nejběžnějším stínícím prvkem jsou žaluzie. Velmi často jsou to běžné horizontální žaluzie, které lze instalovat rovnou na samotné křídlo okna. V některých situacích však můžete dát přednost žaluziím vertikálním, které mohou být zároveň zajímavým designovým prvkem. V obou těchto případech lze zakoupit levné žaluzie, které ale rozhodně svou službu odvedou. Kdybyste si chtěli pořídit některé exkluzivnější materiály, můžete zkusit ale rovněž žaluzie dřevěné nebo vsadit na luxusní elektrické systémy venkovních žaluzií.

Rolety jsou také v kurzu

Pokud máte podkrovní prostory, mohu pro vás být zajímavé také žaluzie do střešních oken. Zde se ale využívá často také rolet, kterými můžete zcela zamezit průniku světla do interiéru. Mezi oblíbené typy rolet patří:

  • Řetízkové
  • Pružinové
  • Venkovní

Oblíbenou a cenově nenáročnou skupinou jsou řetízkové a případně také pružinové rolety. Tady je rozdíl zejména ve způsobu ovládání. Samozřejmě můžete využít různých látek a dekorů, ve kterých je opravdu široký výběr. Dokonce existují bambusové rolety z kvalitních dřevěných tkanin. Můžete ale samozřejmě pořídit také nové rolety venkovní, které jsou alternativní variantou venkovních žaluzií. Kromě toho mohou nabídnout také bezpečnostní ochranu, která dokáže zabránit proniknutí do domu.

…………………………… komerční článek …………………………….

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments