Když vybíráte oblečení, je celkem jasné, že se zaměříte na hlavní parametry, které jsou spojovány s tím, jak vaše oblečení vypadá, nebo jakou bude mít velikost. Nutno ale říci, že roli hraje také použitý materiál. Dnes jsou hitem hlavně materiály přírodní. O jaké se jedná?

Bavlna

Rozhodně materiál, o kterém můžeme říci, že je tím nejznámějším který je aktuálně využíván a který je aktuálně tím nejpopulárnějším. Jedná se o materiál přírodní, získávaný ze stejnojmenné rostliny. Důležité je vědět, že v souvislosti se zpracováním bavlny existují látky, které mohou mít rozdílné gramáže. A čím jsou vyšší, tím lépe. Dnes je bavlna v podstatě nejrozšířenějším materiálem, který je možné v našich končinách poptat. Když hledáte kvalitní oblečení, tak s bavlnou vedle zaručeně nešlápnete.

Vlna

Ta se získává z ovcí a je velmi populárním materiálem jak u obleků, tak i u zimního oblečení. Zde je kladem hlavně to, že má velmi dobré izolační vlastnosti, které mohou pomoci nejenom v zimě, ale samozřejmě i v době léta. Jde o populární variantu, která je však často dražší, a to hlavně s ohledem na kapacity, které jsou spojeny právě se získáváním vlny od zvířat.

Viskóza

Tento materiál je často spojovaný s umělými vlákny, což je chybou. To proto, že viskóza je materiálem přírodním a tak výrobky z něho také nezklamou jak svou kvalitou, tak samozřejmě nezklamou ani svými vlastnostmi. Jedná se o speciální materiál, který se získává z celulózy, která je následně specifickým způsobem zpracována proto, aby mohla vzniknout právě výsledná látka.

Len

Také přírodní materiál, který musíme zařadit do kategorie těch, které sice nejsou úplně nejznámější, ale to danému materiálu nijak neubírá na kvalitě a také na jedinečnosti. I zde zaujme hlavně celková odolnost materiálů, stejně jako zde zaručeně nezklame ani to, že je len velmi příjemným materiálem na dotek.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments