blank

Vzít si oblek je pro mnoho mužů stále něco výjimečného. Poté mohou vznikat trapné situace spojené s tím, že se nehodí barva, střih, ale třeba i velikost. Máme pro vás malou osvětu a tak přinášíme rady spojené s rozdělením obleků do 4 hlavních kategorií.

Britský

Základem tohoto obleku jsou hlavně lehce vycpaná ramena, stejně jako vyznačený a vykrojený pas. Dalším poznávacím znamením jsou rozparky na zadním dílu saka, které zde jsou 2. Obvykle jde o jednořadé provedení. Existují i varianty dvouřadé, které se však vyrábí s větším počtem knoflíků. Ty mohou být nejenom 4, ale může jich být také 6. Tento typ obleku je hojně používán tam, kde chtějí muži spíše staršího věku udělat velký dojem.

Evropský

Tento typ obleků je velmi často poptávaný těmi muži, kteří mají vyšší postavu. Je ideální pro toho, kdo měří nad 180 centimetrů. Právě tomu je totiž přizpůsoben samotný stih tohoto typu obleku. Poznáte ho celkem jednoduše, a to podle důraznějších ramen i boků, absence zadního rozparku i podle toho, že má širší klopy.

Někdy ke možné setkat se s modifikací evropského střihu, který je naopak určený pro menší muže. Jeho charakteristikou je především jeden rozparek, stejně jako větší průramky, ale menší klopy. Ideální je pro muže, kteří jsouc do vzrůstu do 175 centimetrů, ale zároveň mají robustnější postavu, na kterou oblek skvěle sedne jak co do střihu, tak i pohodlnosti.

Americký

Tento typ obleku lze co do střihu a provedení zařadit do skupiny těch, které jsou hlavně přirozené. Oblek například nemá vycpávky ramen, stejně jako je charakteristický i kratším provedením saka. Podobně jako evropská modifikace má jeden rozparek. Klopy jsou spíše užšího provedení a mají tvar špičky. Vzhledem k této charakteristice je pro daný typ obleku velmi typické to, že je poptáván především mladší generací mužů, která se v něm cítí velmi dobře a velmi příjemně a stylově.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =