Do partnerské života většinou vstupujeme s přesvědčením, že druhé osobě se můžeme svěřit absolutně se vším. Alespoň tak by to v nejlepším případě mělo vypadat. Skutečně ale vztah znamená absolutní ztrátu osobního prostoru?
Důvěra by měla zajisté hrát svou roli
Aby zdraví vztah mohl fungovat, je potřeba kromě vzájemné tolerance a podpory ve všech potřebných oblastech také jistá dávka důvěry. Pokud totiž svému protějšku důvěru neprojevujete, nevěští to pro vývoj vztahu nic dobrého. Bohužel se občas člověk setká s přístupem, kdy je jeho soukromí hrubým způsobem narušováno a pak se díra mezi dvěma osobami prohlubuje, až nakonec může zapříčinit úplný konec.
Lezení do mobilu, čtení zpráv a kontrola hovorů
Pokud vám protějšek nedůvěřuje (ať už oprávněně, nebo neoprávněně), určitě ho bude zajímat, s kým si na svém telefonu vyměňujete zprávy. I když vlastně nemáte co skrývat a nic závadného při ohledávání nezjistí, není to činnost, na kterou by měl být kdokoli pyšný. Se svými známými probíráte určitě mnoho věcí, které si nepřejete, aby vaše polovička četla, kdy se jí zlíbí. Proto je nejlepší takové chování zarazit hned v začátcích.
Sociální sítě
Jinak tomu není ani v případě sociálních sítí, kterých se dnes na internetu vyskytuje celá řada. A pokud se nejedná zrovna o nějakou formu seznamky, skutečně se nemáte čeho obávat. Pokud jste ve vztahu spokojení, určitě se nebudete snažit si to nějakým způsobem pokazit. A to by váš partner měl dokázat ocenit i bez toho, aniž by vaše jednání měl potřebu kontrolovat.
Hlídání na každém kroku
Večery nebo posezení s přáteli je důležitou součástí našich životů, partner by vám proto měl tuto činnost dopřát bez toho, aniž by měl potřebu vás neustále kontrolovat buď fyzicky, a nebo po telefonu. Čas s přáteli je jen váš, chraňte si ho!
Hlavní myšlenkou tohoto článku tedy je, že i partnerský život by s sebou měl nést jistou dávku soukromí, které by nemělo být nějakým způsobem narušováno.
Více článků najdete na chlapsky.cz