Dát si jednou za čas přestávku od každodenní rutiny je pro každého důležité asi tak jako kvalitní spánek. Dopřejte si čas na sebereflexi a přehodnocování svých rozhodnutí a činů. Je to způsob jak se vrátíte do života svěžejší a s novou perspektivou. Rovněž to platí ve vztahové rovině. Být ve vztahu je skvělé, najmě když vše funguje jak má, ale občas prostě cítíte, že potřebujete „time out“. Tady je několik znaků, které nasvědčují, že je na čase dát si pauzu od vztahů a randění.

Nedávno jste si prošel rozchodem a cítíte se být osamělý

Nasednutí co nejrychleji zpátky „do sedla“ se někdy jeví být jako nejlepší řešení na smutek z rozchodu, ale tak to nefunguje. Vhupnut za každou cenu do dalšího vztahu nemusí být v tomhle případě otázkou přesvědčení, ale jenom vrtochem. Když už nemůžete být s tím, koho milujete, snažíte se milovat toho, s kým zrovna jste, a tak ubližujete ne jenom sobě, ale i člověku, kterého takhle vezmete na milost, protože on do toho třeba dává všechno a pro vás je to jen prostředek k zapomenutí n předchozí vztah. Nechte toho. Dejte si přestávku. Prociťte smutek ze ztráty a utřiďte si myšlenky a až budete připraven na novou lásku, sám to poznáte. Nemá smysl silit to.

Ztrácíte kontakt s kamarády

Pokud máte problém vzpomenout si, kdy jste si naposledy pořádně popovídali s dobrými přáteli, pravděpodobně je ztrácíte, nebo ztrácíte kontakt s nimi. Možná je na čase se zamyslet. Ano, žijeme ve stresující době, ale třeba vás váš současný vztah natolik dusí, že nemáte čas se od něj ani na chvíli oprostit a potkat se s přáteli. To je ale nejvyšší čas dopřát si trochu víc prostoru a opět navázat na stará přátelství.

Začíná vám na ní všechno vadit

Byli časy, kdy jste na ni miloval všechno. Způsob jakým se prohrabávala ve vlasech, jak se smála, jak křičela. Všechno vám na ní připadalo úžasné. To se ale změnilo a najednou vám vadí i to, jak dýchá. Možná jste si jenom zevšedněli a je potřeba dopřát si čas, abyste zjistil, zda vám to chybí. Dejte si na týden-dva oraz a třeba to prospěje vám oběma.

Nevíte, co chcete

Zvykli jste být ve svých rozhodnutích jistý, ale teď najednou nevíte, co chcete. Od primárních věcí, jako že nevíte, zda chcete jít v pátek večer ven, nebo zůstat doma, nevíte, co byste si dal k večeři až po to, že nevíte, jestli chcete ještě být ve vztahu nebo ne. Někdy se ve vztahu natolik přizpůsobujeme, že ztratíme samy sebe, proto je občas dobré dopřát si čas a utřídit si myšlenky.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Předchozí článekJak jí dát najevo, že vám na ní záleží?
Další článekDošel toner? Poradíme s výběrem toho nejlevnějšího
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments