blank

Nebylo by dne, kdy se člověk nedozví o nějakém počítačovém útoku. A to z cílem dostat se k citlivým informacím, nebo také k penězům. Jedná se o něco, co k IT světu již neodmyslitelně patří. I když jsou snahy o eliminaci patrné, nedaří se počet úroků snížit. A to znamená stále větší ohrožení uživatelů.

Kde dochází k útokům nejvíce?

Máte možnost si tipnout. Většina lidí zcela logicky tipuje největší země, jako jsou třeba Spojené státy, nebo Rusko. Nutno říci, že tak tomu úplně není. Vzhledem k velikosti daných zemí zde funguje i celkem propracovaná ochrana. A tak se na první místa dostávají spíše země, které nejsou tolik vyspělé. Jak z hlediska IT, tak z hlediska ekonomiky.

Jedná se například o země, jako je Mongolsko, stejně jako Indonésie, nebo také Filipíny. Zároveň ale dodejme, že problémy má také Austrálie, která je sice zemí vyspělejší, ale přesto je poměrně častým cílem útoků.

V České republice je relativně bezpečno

Pokud se podíváme na Českou republiku, tak v souvislosti s ní musíme říci, že u nás je stále celkem bezpečno. Potvrzuje to právě žebříček zemí, který je sestavován na základě počtu útoků. Sice se mění měsíčně, což znamená že ČR může celkem kolísat, ale na druhou stranu stále mluvíme o pozici v rozmezí 110 – 130, což je rozhodně velmi dobrá situace.

Jsou i nevyzpytatelné oblasti

Česká republika je na tom relativně stabilně. To se ale nedá říci o všech zemích. Prvním naším příklade jsou Bahamy, které se během pár měsíců staly místem, kde útoky začaly být na denním pořádku a země se posunula o necelých 60 míst kupředu. Přesný opak zažilo Lichtenštejnsko, kde útoky doslova přestaly, jelikož tato země se posunula o 130 míst dozadu, a to až za Českou republiku. I když je to dobrá zpráva, je třeba říci, že může mít i svá negativa, jelikož nikdo neví, jak na tom dané země budou za pár týdnů.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − sixteen =