Po čtyřech letech dostal Porsche Macan mezigenerační obměnu. Ta se týká především designu a modernějšího interiéru.

Populární Porsche Macan bude ještě oblíbenější

Když automobilka Porsche spustila prodej velkého SUV Cayenne, netušila, kolik ohlasů mezi zákazníky tento model sklidí. A tak netrvalo dlouho a automobilka představila menší verzi, která se prodává už čtvrtým rokem. Za tu dobu se Macana prodalo více jak 350 tisíc kusů. Právě přišel čas na omlazovací kúru, která změnila design vozu a částečně motorizaci.

Sportovní design Porsche zkrátka umí

Porsche Macan dostal trochu upravenou přední masku. Získal například diodové světlomety a upraven byl samozřejmě nárazník, který získal lepší aerodynamické vlastnosti a svěží moderní vzhled díky chladicím otvorům.  Více upravená byla zadní část, kde se objevil vodorovný světelný pás, spojující koncová světla. Tento design automobilka aplikuje v současných modelových řadách a jsou současným symbolem designu Porsche.

Designéři se při návrhu nového exteriéru Macana inspirovali vozy 911 a 918 Spyder. Díky tomu působí vůz svěžím sportovním vzhledem. Automobilka také pro tento typ modelu přichystala barevnou paletku, ve které nové prvky skvěle vyniknou. Nově jsou nabízeny barvy Dolomite Silver, Miami Blue a Mambra Green.

Design interiéru připomíná kokpit

Po usednutí za volant na nás vykoukne maximalistická dotyková obrazovka multimediálního systému. Její úhlopříčka je 11 palců. Použití takto velkého displeje vyžadovalo kompletní překopání středového panelu, upraveny jsou také výdechy klimatizace, nově usazeny z boků. Za příplatek si mohou zákazníci pořídit asistenta pro jízdu v koloně, který kombinuje funkce udržování jízdy v pruhu a adaptivní tempomat. Asistent funguje až do rychlosti 60 km/h.

Benzinové motory dostaly větší výkon, s diesely se nepočítá

O novinkách pod kapotou moc zpráv není. Jedinou velkou změnou je absence dieselového agregátu. K dispozici je benzinový třílitr s 261 kW nebo silnější motor o výkonu 3,6 litru s výkonem 324 kW.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments