Když se mluví o posilování břicha, každému jistě jako první přijdou na mysl klasické lehy-sedy, nebo sklapovačky. Nejde však o jedinou možnost. Podívejte se s námi na alternativní 4 cviky, kterými posílíte břicho a střed těla jako takový.

Natahování

Základem cviku je klasická poloha v kleče, kdy jsou ruce zároveň opřeny dlaněmi o podložku, tedy o zem. Následný cvik je založený na tom, že je pravá noha natahována směrem dozadu, zatímco levá ruka je natahována směrem dopředu. Po několika opakováních dojde k výměně, za levou nohu a pravou ruku. Jde o poměrně jednoduchý cvik, který je vhodný také u začátečníků.

Přítahy kolen

Cvik, který vychází z klasických známých sklapovaček. Začíná se polohou vleže s tím, že záda jsou mírně zvednuta a ruce jsou rozpaženy. Následný cvik se provádí tak, že jsou kolena přitahována co nejblíže hrudníku, s cílem udržet i nadále rovnováhu a zapojit do daného pohyb výhradně břišní svaly. Následuje návrat do startovní polohy a opakování. Komplikací daného cviku může být schopnost udržet rovnováhu, která se s přibývající pevností svalů bude zlepšovat.

Zvedání

Tento cvik se začíná vleže. A to tak, že je levá ruka od těla, dlaní dolů, zatímco je pravá ruka za hlavou, natažená. Pravá noha je pokrčená, s chodidlem na podložce. Levá noha je natažená. Princip cviku je založen na zvedání pravé ruky a levé nohy tak, aby se ruka dotkla nártu. To vše bez pokrčování. Po provedení cviku je vše prováděno i s druhými končetinami.

Zkracovačky

Náročnější cvik, začínaný v lehu na zem. Ruce jsou za hlavou, nohy jsou pokrčené. Cvik se provádí tak, že dochází zároveň k držení pokrčených kolen v pravém úhlu a k mírnému zvedání hrudníku. Následně se tělo vrací do původní polohy, přičemž dojde k natažení jedné nohy těsně nad zem. Ta se poté vrací do pokrčené výchozí polohy. Cvik se opakuje se střídáním obou nohou.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments