Zdroj obrázku: Photoroyalty / Shutterstock.com

Trápí vás potíže s erekcí? Není to nic nestandardního, podobný problém řeší téměř každý muž – tedy čas od času. Pokud se vám nepodaří vždy dosáhnout pevné a trvalé erekce, není třeba panikařit. Problém nastává, pokud vám to skutečně pravidelně komplikuje partnerský život. Jaké jsou možné příčiny a kde začít problém řešit?

Stres a duševní potíže

Velkou roli obvykle sehrává právě negativní duševní prožitky, jako je stres, ale také strach, nervozita nebo nejistota. Na sexuálním životě se tak mohou propsat potíže v práci, ve vztazích apod. Není však možné, aby duševní příčina zablokovala erekci zcela – obvykle ji jen komplikuje nebo snižuje její výdrž.

Partnerské potíže

Některé příčiny erektilní dysfunkce mohou souviset i přímo s partnerskými problémy. Muži s nespolehlivou erekcí bývají často v postoji k partnerce nejistí. Není to však správný přístup, protože pokud žena muže v této situaci podpoří, může to vést ke zlepšení situace. Ujistěte se také, že spolu pravidelně řešíte své konflikty a nepřenášíte si je i do postele.

Tělesné poruchy

Poruchy erekce bývají způsobeny také poruchou stavby topořivých těles. Problémy někdy činí jizvy po úrazech, ale také nezvyklé zakřivení pohlavního údu při místním onemocnění vazivových pouzder. Může se jednat o potíže cévního zásobení penisu nebo postižení nervového aparátu nervovou nemocí či úrazem.

Některé léky

Některé léky na předpis mohou erekci komplikovat. Jedná se zejména o průvodní jev při užívání beta-blokátorů, tedy léků na vysoký krevní tlak, při srdečním selhávání a arytmii. Někdy mohou sexuální život komplikovat i léky na zvýšený cholesterol, antidepresiva a léky na úzkost. Řešením určitě není vysazení léků, ale spíše se o potížích poraďte s lékařem.

Jak to řešit?

Možností je spousta, ale než se vrhnete na léčbu svépomocí, vyplatí se konzultovat lékaře. Každého napadne vzít si Viagru, ale to je pouze krátkodobé řešení, které nijak neléčí příčinu. Rozhodně se objednejte ke specialistovi a snažte se zapracovat na celkovém životním stylu.

———-Komerční článek———-

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments