Concept of sperm swimming toward the egg

Pokud se s partnerkou už delší dobu snažíte o miminko a zatím bez výsledku, je na čase se zamyslet nad způsoby, jak se tomu snažíte pomoci. Možná jste už absolvovali sezení u lékaře, který vám i jí předepsal nějaké léky na plodnost (podporu plodnosti), ale co takto celý proces urychlit a zkusit to přirozenější cestou, a sice úpravou stravy.

Je známo, že potraviny mají různé účinky, které vyléčí nebo napomůžou k léčbě nejedné nemoci. Změna stravování se nikdy neodrazí jenom v jedné oblasti vašeho zdraví, ale většinou je to řetězová reakce, která s sebou nese řadu pozitivních změn ve vašem životě, tak proč to nezkusit. Tady je několik potravin, které byste měli rozhodně zařadit do svého jídelníčku, pokud se v brzké době chcete stát rodiči a teď se vám to zrovna nedaří.

Vlašské ořechy a para ořechy

Konzumace jader ořechů má pozitivní vliv na vaší plodnost. Konkrétněji ty vlašské zlepšují kvalitu, pohyblivost a vitalitu spermií. Para ořechy, nazývané i brazilské obsahují vysoké množství selenu, který nastartuje váš testosteron a rovněž zvyšují kvalitu a pohyblivost spermií. Tyto ořechy navíc působí jako afrodisiakum, takže pro vás „práce“ na dítěti nebude jenom další povinná „jízda“.

Granátové jablko

Věděli jste, že toto zázračné ovoce bylo v starobylých kulturách považováno za symbol plodnosti? Ani dnes tomu není jinak. Tato super potravina obsahuje velké množství antioxidantů a pomáhá nastartovat plodnost jak u mužů, tak i u žen. Nejen že má přímo zázračný vliv na kvalitu sperma, ale rovněž napomáhá při léčbě poruch erekce, zvyšuje sexuální výkonnost a jako jediné ovoce obsahuje kyselinu ellagovu, která má protirakovinové účinky.

Dýňové jádra

Pro zvýšení produkce testosteronu a spermií je důležitá i konzumace dýňových jader. Ta jsou bohatá na kyselinu listovou a zinek a pomáhají i při řešení problémů se zvětšenou prostatou.

Čistá voda

Kdo by to byl čekal, že něco tak elementárního jako voda může napomoci oplodnění? Voda je esenciální v mnoha procesech, které probíhají v lidském těle a neméně se podílí i na kvalitě a množství spermatu. Nedostatek vody totiž může výrazně snížit tvorbu spermií, jelikož ty jsou tvořeny převážně právě z této tekutiny. Takže nezapomínejte si mezi jednotlivými pokusy o potomstvo dát sklenku vody.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments