Zdroj foto: dimak11099 / Shutterstock.com

Moderní automobily jsou dnes prošpikovány elektronikou. Každý obvod má přitom často svou vlastní řídící jednotku, kterých je tak ve vozidle hned několik. Obsluhují nejrůznější systémy, od těch naprosto klíčových pro vlastní chod vozu, bez čehož by auto ani nenastartovalo, až po bezpečnostní systémy, jako je třeba ABS nebo airbagy. Pokud potřebujete vyřešit problém s některým z těchto systémů, je klíčové se obrátit na odborníky, kteří skutečně rozumí tomu, co dělají.

Nefunkční ABS nepřehlížejte

Moderní automobily jsou dnes vybaveny systém ABS, který zabraňuje tomu, aby se při brždění neztratil kontakt kol s vozovkou, což jinak typicky vede ke ztrátě kontroly nad vozidlem. Aby tento systém správně fungoval, je ve vozidle také řídící jednotka, která ABS obsluhuje. Zde se často mohou objevit různá typické problémy, které mohou vést třeba k nahodilé nefunkčnosti systému ABS. To může vést k nepředvídatelnému chování vozidla, takže určitě takové závady nepřehlížejte. Zpravidla jsou příčiny zejména:

  • Poškozená kabeláž
  • Závada na senzoru otáček kola
  • Špatné nastavení řídící jednotky

Posledně jmenovaná závada je typická tehdy, pokud do systému třeba v minulosti už někdo neodborně zasahoval. Existují ale specialisté na elektroinstalaci vozidla, pro které rozhodně není řídící jednotka ABS neznámý pojem a jsou schopni vám zajistit přesnou identifikaci problému a jeho spolehlivé vyřešení. Vše navíc za velmi rozumné ceny. Opravy se týkají také dalších systémů ve vozidle, jako je třeba ESP.

Správná činnost airbagů

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, také airbagy mají svou řídící jednotku. Pokud došlo v minulosti k aktivaci airbagu, ať už z libovolných důvodů, je důležitá jejich opětovná reaktivace. Také reaktivace airbagové jednotky je práce pro profesionály. Zajistíte si tak správnou činnost airbagů i do budoucna.

—————-Komerční článek—————-

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments