Každoročně na nás ke konci roku dolehne jakési sumarizování, což je v pořádku a je to i celkem logické. Vnitřně cítíme, že něco končí a pokud jsme se v průběhu roku rozhodovali, že chceme něčeho změnit nebo dokázat a nevyšlo nám to, tak na konci roku často cítíme odhodlání, dát tomu šanci v novém roce počínaje prvním dnem nového roku.

Odborníci říkají, že to není zrovna zdravý postoj a pokud chceme započít změnu, nejlepší je udělat to ihned, ale co si budeme říkat. Silvestr má své kouzlo a nese v sobě jistý motivační faktor, že od zítra to bude jiné. A víte co? Proč ne?! Kašlete na statistiky, že vysoké procento novoročních předsevzatí končí neúspěšně. Vy jste individualita a jen vy rozhodnete, jak tomu bude. Prostě do toho jděte.

A ti, kteří váháte a rádi byste něco udělali se svým životem, jen to ještě nemáte přesně definováno, tady je několik tipů na novoroční předsevzetí, které si muži nejčastěji dávají.

Skoncujte se zlozvyky

Co je vaší závislosti nebo vášní a nepatří to zrovna k dobrým návykům? Mate problém s přílišným kouřením, pitím, nebo hraním hazardních či jiných her? Poohlédněte se, jaký vliv mají tyto vaše zlozvyky na stav vašich financí, na vaše zdraví, na váš život a vaší rodinu. Předpokládám, že peněženka, vaše tělo a ani rodina neskáčou od radosti, že je provozujete. Změňte to.

Začněte cestovat

Je tolik míst na světě, které je možné navštívit, a vy se spokojíte s tím, že sedíte doma? Říkáte, že je to příliš drahé? Zapojte trochu fantazii. Možnosti jsou neomezené, jen je potřeb se po nich ptát. Pokud zrovna nepotřebujete cestovat business třídou, tak je tu spousta nízkonákladovek, které navíc z času na čas rozdávají letenky za hubičku, jen si vybrat destinaci a můžete vyrazit.

Nebo existují aplikace, které nabízí sdílenou jízdu autem. Navíc benefitem takového cestování je seznámení se s novými lidmi. Dokonce ani ubytování, strava a případný průvodčí v cizině už dnes nejsou luxusem. Je spousta aplikací, ve kterých lidi nabízejí svůj byt v době nepřítomnosti k pronájmu a také pohoštění a případně vás povodí po památkách jenom za symbolickou cenu. Takže opravdu není na co se vymlouvat.

Vystupte ze své komfortní zóny

Zkuste v životě začít víc riskovat. Překonávejte své obavy a sebe samého. Zkuste seskok s padákem, začněte lézt po skalách, svezte se v autě, které si nemůžete dovolit.  Jestli jste nikdy nestříleli ze zbraně, tak si zajděte na střelnici a vyzkoušejte si to. Prostě udělejte něco, co vás vždy tak nějak potají lákalo i děsilo zároveň. Třeba v sobě objevíte skrytou stránku vaší osobnosti, o které jste ani netušili, že existuje. A třeba tak navážete nová přátelství, vztahy nebo naleznete nový smysl života. Jděte a udělejte něco praštěného.

Pak jsou tady samozřejmě i tradičnější předsevzetí jako třeba začít cvičit, začít se zdravěji stravovat, změnit práci, najít si přítelkyni. Ať už máte na srdci cokoliv, jen do toho a pamatujte, že méně je někdy více. Nedávejte si předsevzetí deset. Budete mít problém to ustřežit a stačí, že selžete v jednom a přestanete dodržovat i ta ostatní. Dejte si jedno a držte se jej. Hodně zdaru při dosahování cílů!

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Předchozí článekSportovní události v roce 2019
Další článekMódní tipy na zimu
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments