Asi není potřeba nikomu představovat Škodu Octavia. Je to jeden z nejpopulárnějších vozů, na který narazíte na českých silnicích. Aktuálně přichází ve čtvrté generaci, která skutečně výrazně dospěla. Je to poznat jak na designu, tak na výbavě. Octavia byla vždy synonymem pro praktičnost. Zákazníci ji oceňovali pro velkorysý zavazadlový prostor, což zůstalo zachováno i v nové generaci. Co je ale novinka, to je reprezentativní vzhled a zbrusu nové technologie, které v tomto voze aktuálně najdeme.

Lepší v každém směru

Octavia tak už není pouze pracantem, je to vůz, který vás dokáže oslovit po všech stránkách. Vůz, který osloví ty, kdo hledají něco víc, než pouze praktickou stránku věci. Design je stále konzervativní, ale tak nějak dospělý. Nová Škoda Octavia IV je více dynamická a agresivní. Ostřejší výraz masky chladiče tomu jedině přispívá, výrazné jsou také boční linie a vše zakončuje elegantní záď. Octavii to sluší v provedení liftback i kombi.

Jak už to tak bývá, mezigeneračně rostou také rozměry, což se nevyhnulo ani Octavii. Díky tomu se ještě zvětšil také zavazadelník, který aktuálně pojme 640 l. To je o rovných 30 l více, než tomu bylo u předchozí generace. Celkové rozměry vozu narostly o 19 mm v délce, přičemž u varianty kombi je to 22 mm.

Motorizace a technické vychytávky

Jak je u koncernu Volkswagen zvykem, je zde široká nabídka motorů. Typické jsou zážehové agregáty TSI, které v případě Octavie čtvrté generace najdeme o objemech 1.0, 1.5 a 2.0 litru. Nesmí se zapomínat ani na vznětové jednotky, kterou je v tomto případě 2.0 TDI a nabízí se rovnou ve čtyřech výkonnostních variantách. Do nabídky časem přibyde také Mild-hybrid a plug-in hybrid. A čím vás nová Octavia potěší dále? Je to třeba:

  • Head-up display
  • Hlasové ovládání

Mnoho moderních prvků tak dorazilo rovněž do interiéru Octavie. Kupodivu zajímavé jsou i ceny nové Škody Octavia, kterou můžete zakoupit v několika výbavách. Základní AMBITION vyjde na 596 900 Kč.

—————Komerční článek————–

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments