blank

Rok od roku se s ním potýkáme stále častěji. Hovoříme samozřejmě o rostoucím suchu. V mnoha obcích se to už projevuje na tom, že je omezováno využívání pitné vody, která proudí do domácností z vodovodního řádu. V letních měsících se často také nesmí napouštět třeba bazény. Proto stále více lidí řeší tento problém dešťovou vodou. Abyste ji však mohli využít pro užitkové účely, je potřeba mít tuto vodu do čeho zachytávat. V našem článku se podíváme na jednu z velice zajímavých možností.

Jak ušetřit díky betonové jímce?

Jako opravdu užitečná varianta se nabízí betonová jímka. Ta je velmi zajímavá z mnoha důvodů. Asi nejlepší je, že ji můžete využít pro řadu účelů. Často slouží třeba pro odvádění odpadních vod, tady mají využití jako septik, můžete je dokonce použít jako základ pro vybudování sklepa. V našem případě nás ale bude zajímat, že lze tyto betonové konstrukce uplatnit jako jímky na dešťovou vodu. V případě, že se rozhodnete využití dešťové vody ještě rozšířit, tak po napojení na rozvody vody v domě lze dešťovku použít třeba na splachování toalety. Betonová nádrž vám pak pomůže:

  • Šetřit pitnou vodou
  • Dosáhnout ekonomické úspory

Díky tomuto způsobu využití dešťové vody můžete ušetřit až 50 % vody, kterou jinak spotřebujete z vodovodního řádu. Zajímavou skutečností přitom je, že na tyto jímky můžete čerpat rovněž dotace. To vám samozřejmě pomůže rozpustit počáteční náklady, které s vybudováním takové jímky souvisejí. Nakonec zjistíte, že se jedná opravdu o levné jímky, které vám přitom vyřeší problémy s vodou na mnoho let dopředu. Do značné míry je to dáno také tím, že betonová jímka má velmi vysokou odolnost.

Získejte slevu

Někteří dodavatelé těchto řešení navíc umožňují získat slevu. Stačí, když se domluvíte třeba se sousedem, který si pořídí jímku spolu s vámi. Můžete tak získat slevu na realizaci projektu, do kterého patří pochopitelně také samotné usazení jímky na místě.

………………………….. komerční článek ……………………..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − seventeen =