blank

Chystáte se na důležitou schůzku, ale zděsili jste se při pohledu do zrcadla? Na tváři opět vyrašily pupínky, se kterými bojujete od puberty. Někdy se téměř ztratí, jindy jsou poseté téměř po celém obličeji… Nejste v tom sami, akné ztrpčuje život více než polovině populace ve věku od 20 do 30 let a po čtyřicítce zhruba čtvrtině. Jak se ho definitivně zbavíte vy?

Ach, ty hormony…

V pubertálním věku je nejčastější příčinou akné hormonální nerovnováha. Konkrétně jde o androgeny – hormony produkované nadledvinkami a mužskými pohlavními žlázami. Jejich tvorbu mohou podporovat i některé přípravky určené pro regeneraci a růst svalové hmoty. Pokud aktivně sportujete, dejte si dobrý pozor na složení všech doplňků – mohly by být příčinou výrazného zhoršení pokožky.

No stress

Nejnovější vědecké studie prokázaly, že stres souvisí s celkovým stavem organismu mnohem více, než se v minulosti tušilo. Způsobuje hormonální změny a mimo jiné zapříčiňuje tvorbu pupínků. Snažte se proto zbytečný stres eliminovat. Jak? Třeba se naučte meditovat pomocí jednoduchých technik – stačí pár minut denně a výsledky se téměř jistě dostaví. Anebo si jednou za týden zajděte na kondiční box a vybijte se.

blank

Prokletá genetika

Možná jste po rodičích zdědili problematickou pleť. Nic si z toho nedělejte, nejste sami. Podobně je na tom každý druhý. Nezbude vám nic jiného, než o ni náležitě pečovat. Ale jak se zbavit akné? Vyhněte se přípravkům, které pokožku nadměrně vysušují, a naopak ji nezapomeňte pravidelně čistit. Nenahraditelným pomocníkem je micelární voda, kterou ženy používají na odličování. Odstraní z pleti většinu nečistot včetně těžkých kovů a zanechá ji hydratovanou.

Katastrofální životní styl

Dopřáváte si spoustu sladkostí, smažených jídel, mléčných výrobků a pokrmů plných bílé mouky? Tak s tím je nadobro konec – nezdravý jídelníček patří k hlavním příčinám tvorby akné. Velký podíl má také konzumace alkoholických nápojů a kouření. Učiníte-li těmto neřestem přítrž, odměnou vám bude hezčí pleť. A nezapomeňte si hlídat pitný režim – dlouhodobá dehydratace není pro pokožku nijak přínosná. Způsobuje nadměrné vysoušení, které následně podněcuje zvýšenou tvorbu kožního mazu.

blank

Další příčiny akné, o kterých jste zřejmě neměli ani páru

Máte snad pocit, že nežijete nezdravě? Pak se zamyslete nad tím, jestli si až příliš často nesaháte špinavýma rukama na obličej. K důvodům zhoršení pleti patří také práce v prašném prostředí, nedostatek spánku (během něj se pokožka regeneruje), časté výkyvy počasí a v neposlední řadě používání nevhodných kosmetických přípravků.

Nyní již víte, jak na akné. Co s tím uděláte, je na vás!

…………Komerční článek…………

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 15 =