Statistiky říkají, že 91 procent všech řidičů nemá v autě ticho. Toto procento řidičů v autě poslouchá hudbu. A to nejenom rádio, ale třeba také hudbu vlastní. Pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, její poslech ovlivní to, jak řídíte, tak musíme říci, že ano. Nemáme na mysli třeba její hlasitost, ale máme na mysli typ a styl hudby. Právě na to se zaměřila společnost Moneybarn, která přišla se zajímavými výsledky.

Které písně jsou nejbezpečnější?

Začneme rozhodně tím, jaká hudba je nejbezpečnější. Nutno říci, že budou potěšeni hlavně řidiči, kteří mají rádi rockovou, ale ne úplně tu nejmodernější muziku. Pokud nevíte, co si pod tím představit, prozradíme, že jde o známé rockové legendy. Alespoň to odpovídá tomu, jaké prvotní písně patří mezi nejbezpečnější pro jízdu vozem. Zde je ona pětice, které jasně vévodí známí rockeři.

  • Stairway to Heaven od Led Zeppelin
  • Under the Bridge od Red Hot Chilli Peppers
  • God’s Plan od Drakea
  • Africa od Toto
  • Location od Khalida

Proč právě tyto?

Je to celkem pochopitelné. Jejich klad je především v tempu, v jakém jsou hrány. Jde o hudbu pomalejší a klidnější, což vede i ke klidnější jízdě. Zde studie přichází s dalším faktem, že riziková může být především ta hudba, která je v tempu větším než 120 BPM. Tedy v tempu vyšším než 120 úderů za minutu. Zde má řidič tendenci jezdit agresivněji.

Co neposlouchat?

To nejlepší, co si v autě poslechnout, pokud chcete bezpečně dojet do cíle, to již znáte. Nyní se podívejme také na to, co naopak neposlouchat. I zde má společnost Moneybarn radu, která vychází z její studie. Úplně nejhorší je prý skladba American Idiot od skupiny Green Day. Dále je to Party in the U.S.A.  od Miley Cyrus, Mr. Brightside od The Killers, Don’t Let Me Down od The Chainsmokers přičemž vše uzavírá známá skladba Born to Run od Bruce Springsteena.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments