Tak konečně se vám podařilo potkat ženu, která stojí za pozvání na rande? Dobrá práce. Jestli už jde jenom o kafé v místní cukrárně, nebo o večeři v restauraci či filmový večer v kině, určitě nic nepokazíte, když si projdete těchhle pár bodů a během večera si na ně lehce vzpomenete.

Tohle není článek pro sběratele skalpů. Jestli je vaše rande myšleno jako jednorázová akce za účelem zaskórovat, pravděpodobně si můžete dovolit více společenských prohřešků, protože ty skryje noc a na tom, co bude pak ráno, vám stejně nesejde. Tohle je spíš pro ty pány, co chtějí po prvním rande zanechat dojem a uvažují nad pokračováním.

Vyhněte se alkoholu

Je známo, že alkohol odbourává zábrany, takže sklenička nebo dvě nemusí být na škodu věci, alespoň se trochu uvolníte a budete nenucený a víc spontánní. Snažte se ale vyhnout situaci, kdy jste úplně na plech. Tohle není soutěž v pití, ale snaha navázat nový vztah. A začínat něco opilý a beze známky sebekontroly, není zrovna ten nejlepší nápad.

Odložte mobil stranou

Je jedno, jak moc máte v oblibě sociální sítě, zkuste se od toho na prvním rande oprostit. Tím, že budete každou chvíli kontrolovat váš mobil, nevysíláte zrovna pozitivní signály svému protějšku. Za první, je to nezdvořilé a za druhé, může to pochopit tak, že vás konverzace s ní nudí, a to může nadobro zmařit vaší šance na další rande.

Nemluvte jenom o sobě

I když je obecně známo, že ženám to mluví více, jsou i výjimky. Rande by mělo být vyvážené a ke slovu by se měla dostat jak ženy, tak i muž. V ideálním případě by to mělo být tak půl na půl. Proto se snažte dát prostor i svoji partnerce. Nezapomínejte se rovněž ptát, protože pokud nekladete otázky, může to působit dojmem, že nemáte zájem. Rovněž i v případě, kdy vaše partnerka není moc upovídaná, nevyplňujte čas tlacháním jenom o sobě. Snažte se rozproudit živou konverzaci, a to docílíte právě ptaním se.

Netlačte příliš na pilu

I když je vám vaše rande partnerka hodně sympatická a začínáte mít ze setkání skvělý pocit a vnímáte, že ona to vidí stejně, nepokazte to tím, že začněte naléhat. Mluvit o tom, jak moc si chcete založit rodinu a kolik chcete mít děti, není zrovna top tématem na první rande. Můžete tím způsobit definitivní ztrátu zájmu o vás. Je to jako Pandořina skříňka- raz ji otevřete a už se toho nezbavíte. Soustřeďte se tedy raději na přítomnost. Jste ve fázi poznávání se, a pokud má dojít na vážnější témata konverzace, dejte tomu čas a nechtějte hned všechno vědět na prvním setkání. Jestli to vše uděláte správně, pak bude další a další rande a pak třeba přijde řeč i na svatbu a děti.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments