blank

NHL je nejprestižnější hokejovou ligou na světě. Tato soutěž, konkrétně její hráči, drží celou řadu unikátních rekordů, které dost možná nebudou nikdy překonané. O jaké se jedná? Podívejte se společně s námi na výčet těch hlavních.

Doug Jarvis

Tento kanadský útočník neměkl během své kariéry žádnou absenci. A že jeho kariéra trvala skutečně dlouho. Odehrál během ní celkem 964 jednotlivých utkání za sebou. Ani jedno jediné nevynechal. Začal hrát v roce 1975 a sezónu skončil v roce 1987. Tedy za celých dvanáct let později. Za ním je na druhém místě Garry Unger, který v řadě odehrál o poznání méně zápasů, a to jenom 914.

Washingtonu Capitals

Dnes známý a poměrně kvalitní tým. V historii NHL tomu tak nebylo. Hlavně potom v sezoně 1974 – 1975. I v té tým Washingtonu Capitals nastoupil, ale nijak dobře se mu nevedlo. Dokazují to získané body v tabulce, jelikož tým jich získal jenom 21. To je číslo, se kterým se dnes vzhledem k velké vyrovnanosti týmů už setkáme jenom těžko.

George Hainsworth

Tento kanadský brankář byl své kvality, které potvrdil v sezoně 1928 – 1929. Během této sezony nastoupil k celkem 44 zápasům. A jaká byla jeho bilance? Přesně v polovině daných zápasů, tedy v rámci 22 utkání nedostal ani jeden jediný gól. Ve srovnání se současností unikátní číslo. Nyní je úspěch, když se brankář v počtu nul přiblíží číslu deset.

Edmonton Oilers

U gólů ještě zůstaneme. Tentokrát ale u těch, které se povedlo střelit do branky. Když se podíváme na sezonu 1983 – 1984, jasně v ní dominoval tým Edmonton Oilers. Právě tomu se totiž povedlo za sezonu nastřílet unikátních 446 gólů. A to nebereme v potaz play-off, ale jenom základní část. tým měl velkou sílu, což se také ukázalo v tom, že se mu povedlo vyhrát první Stanley Cup.

New York Islanders

I tomuto týmu se dařilo. New York Islanders dominoval v sezonách 1980 – 1983. Každou sezonu se dostal do play off a pokaždé vyhrály Stanley Cup. A právě během této doby vytvořili zajímavý rekord. V rámci play-off držely velmi dlouhou šňůru jednotlivých vítězství v řadě. Nebyli totiž poraženi po celých 19 zápasů. Vzhledem k tomu, že hráli proti nejlepším, je to vynikající výkon.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + five =