blank

Zaujala vás první část našeho článku o nepřekonatelných rekordech NHL? Pokud ano, nebyly to všechny. Ve výčtu v podstatě nedosažitelných unikátů budeme pokračovat. I v této druhé části našeho přehledu je o co stát.

Montreal Canadiens

Tento tým můžeme označit jako jeden, který patřil mezi dlouhodobé držáky v NHL. A to od roku 1951, až do roku 1960. Toto bylo období, kdy se Montreal Canadiens vždy řadil mezi účastníky, kteří se dokázaly probojovat do vyřazovacích bojů. Tedy mezi účastníky, kterým se podařilo probojovat se až do play-off.

Teemu Selänne

Mnozí si na tohoto nezastavitelného Fina velmi dobře pamatují. A to z důvodu, že Teemu Selänne ukázal, že je nováčkem, jakého by si mohl každý tým přát. Žádnému nováčkovi se v jeho první sezoně nepovedlo to, co právě tomuto hráči. Máme na mysli fakt, že v sezoně 1992 – 1993 nastřílel celkem 76 branek. To je číslo, kterému se dnes nepřiblíží ni zkušený hráč, natož abychom mluvili o tom, že tolik gólů vstřelí nováček sezony.

Wayne Gretzky

Jasná legenda, které se chce vyrovnat i mnoho současných hráčů. Náš rekord se týká sezony 1981 – 1982. To útočník Wayne Gretzky patřil k nejlepším střelcům. Podařilo se mu nastřílet jedinečných 92 gólů. V porovnání s dnešními číslo je to až nemožné. Současní nejlepší hráči přesahují padesátku. A už tento počet gólů za sezonu je možné brát jako velký úspěch.

Nebyl to jediný úspěch tohoto fenomenálního hráče. Zapomínat nelze také na sezonu 2012 – 2013. to byl hráč s největším počtem nasbíraných kanadských bodů. Vše zakončeme tím, že Wayne Gretzky má i rekord v podobě počtu přihrávek. Nahrál na 163 gólů,  to v sezoně 1985 – 1986.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × two =