blank

V jeden moment jste na vrcholu blaha nepopsatelně šťastný ve vztahu s dívkou, které se nevíte nabažit a v mžiku je po všem a zůstal jste sám. To, co začalo smíchem, přátelstvím a láskou je najednou pryč. Nechutná vám vaše oblíbené jídlo, ani kdysi oblíbená píseň v rádiu vás nedokáže dostat do nálady. Svět jakoby ztratil barvy.

Je skutečně těžké vypořádat se s rozchodem. Je to výzva, kterou je však potřeba přijmout a začít se změnou. Všichni bychom nejraději přeskočili to bolestivé období, ale většinou to bohužel nějakou dobu trvá, než se vše vrátí do starých kolejí. Všichni asi znáte frázi: „Je spousta jiných žen.“ Bohužel v období těsně po rozchodu jsou podobná rčení úplně zbytečná, i když časem dojdete k závěru, že to tak skutečně je.

Důležité je správné nastavení mysli

Je načase přestat s neustálým přehráváním si společných vzpomínek, rovněž omylů, kterých myslíte, že jste se dopustil i vyhnout se přemýšlení ve stylu „co kdyby“. Vztah skončil, všechno, co bylo je už pryč a pravděpodobně to už nejde vzít zpátky. Je načase vypnout smutné písničky, rovněž depresivní filmy. Nejitřete rány tím, že si budete pořád připomínat, že máte důvod k truchlení. Ano, vyjádření vašich emocí je prvním krokem k tomu, abyste se pohnul dopředu, ale setrvávání v depresích není řešením a bolest jenom prohlubuje.

Postavte se znovu na nohy

Být znovu svobodným má spoustu výhod. Máte možnost poznávat nové lidi, nové ženy, a to bez jakýchkoliv výčitek, že by to třeba mohlo zajít dál a vy byste musel vycouvat, protože doma na vás již čeká vaše polovička. Teď tomu můžete dát směle volný průběh. Neznamená to však, že se opijete s kámoši někde v baru ve snaze zapomenout. To je totiž jenom dočasné řešení. Je potřeba se soustředit raději na ta trvalá opatření. A co vám tedy pomůže se z toho dostat? Každému zabírá něco jiné, ale co třeba zkusit zajít do posilky, najít si nějaké nové hobby, přečíst dobrou motivační knihu, cestovat někam, kam jste se chtěl už dlouho podívat, nebo si udělejte den pro sebe ve wellness studiu- zajděte na masáž, nechte si udělat nový účes. Peníze, které byste jinak investoval do vašeho vztahu, investujte do sebe. Zvedne vám to sebevědomí a třeba potkáte někoho zajímavého.

blank

Závěrečné zúčtování

Najděte si čas na sumarizování. Nevrhejte se po hlavě do jiného vztahu, jenom proto, abyste zapomenul na svoji ex. Dopřejte si čas, aby se staré rány zhojily. Popřemýšlejte nad tím, co se stalo. Kde nastala ta zlomová chyba? Uvědomte si, čemu vás ten vztah naučil a co se z toho dá vzít do budoucna, abyste příště nepohořel na stejných chybách.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Předchozí článekNový nebo repasovaný notebook?
Další článekTyto věci nikdy nedělejte ve fitness centru
blank
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 12 =