Cvičíte pravidelně, ale výsledek zatím není příliš viditelný? Dost možná to může být i tím, že neděláte vše správně. Pokud chcete zajistit efektivní růst svalů, je na místě dodržovat několik zásad. Toto je jejich výčet.

Zvyšte energetický příjem

Pokud chcete spíše hubnout, je třeba si energetický příjem pohlídat, aby byl pod hodnotou výdeje. Při budování svalové hmoty však musí být příjem energie vyšší. To proto, že se potřebujete vyhnout takzvanému katabolismu a navodit stav anabolismu. Jak energetický příjem zvýšit? Cílem je dostat do těla více sacharidů.

Myslete na bílkoviny

Je sice chvályhodné, že se je snažíte přijímat s běžné stravy, ale ta jich většinou neobsahuje tolik, kolik by jich vaše tělo potřebovalo. Pokud už změna jídelníčku není reálně možná, je třeba sáhnout po různých proteinových doplňcích stravy. Ty navíc přinášejí bílkoviny rychle vstřebatelné a kvalitní.

Zeleninu omezujte

Opět se dostáváme k tomu, zda je vaším cílem hubnout, nebo nabrat svalovou hmotu. V první případě je zelenina vhodná, v druhém případě je k ničemu. Když pomineme vitamíny a minerály, tak je vám ve vašem jídelníčku k ničemu. To proto, že zelenina obvykle neobsahuje ani moc sacharidů, ani moc bílkovin.

Dopřávejte si kvalitní tuky

Kde je najdete? Zkuste třeba ořechy, přidávejte do jídla rostlinné oleje, nebo si dopřávejte kvalitní červené maso. Tuk přinese nejenom energii, ale také ovlivňuje hladinu testosteronu. S ta j při budování svalů také důležitá. Přizpůsobte tomu svůj jídelníček. Navíc řada vyjmenovaných produktů není zapovězena ani když se rozhodnete hubnout.

Pijte

Čím více, tím lépe. Tedy s pitným režimem to zase nepřehánějte. Optimální dávkou vody by však mělo být 40 mililitrů na jeden kilogram vaší hmotnosti. Jistě nemusíte připomínat, že tím jediným správným nápojem je voda. Maximálně doplněná během aktivity iontovým nápojem.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments