Samsung galaxy S10 | Termín představení jubilejního Samsungu Galaxy S10 se pomalu ale jistě blíží a s tím uniká i stále více informací, jak bude nový smartphone vypadat a jaké bude mít parametry. Jelikož se bude jednat u jubilejní desátou generaci, Samsung jistě nabídne svým uživatelům to nejlepší, co doposud vydal.

V kolika verzích nový Samsung bude?

Jako první se zaměříme na to, v kolika verzích bude nový Samsung existovat. Jako nejpravděpodobnější varianta se jeví, že nový S10 bude mít hned tři verze. Od nejmenšího s displejem o velikosti 5,8 palců, přes střední, jenž má velikost displeje 6,1 palců, až po obří monstrum s displejem 6,4 palců, což by ho automaticky řadilo mezi největší mobily na světě.

Dále se spekuluje také o čtvrté verzi, ta má disponovat ještě větším 6,7 palcovým displejem a jeho jak přední tak zadní fotoaparáty mají oplývat technologií ToF, která je například schopna rozpoznávat velikost objektů v prostoru, což je jistě opět další krok dopředu. Ovšem nejásejme předčasně, poslední jmenovaná verze by měla být určena především pro korejský a americký trh, jelikož bude určen pro sítě nové generace 5G. Je však pravděpodobné, že po nějakém čase se ho můžeme dočkat i v Evropě.

Samsung má údajně v plánu u svých modelů, které sice disponují velkým displejem, ale samotné zařízení do nějakých obřích rozměrů nepřeroste, Infinity displej, který bude mít téměř sto procent pokrytí přední strany telefonu, jelikož tzv.“průstřel“ bude mít jen fotoaparát na přední straně, jinak by přední strana měla být kompletně bez výřezu. Ačkoliv se senzorem otisku prstů nepřijde Samsung jako první, některé čínské značky ho již nabízí na svých modelech, nové S10 by jím měli disponovat taky a údajně u nich budou lépe vyladěny. Dále se také spekuluje, že senzor nebude mít jedno určité místo na displeji, kde bude senzor snímat váš otisk, ale bude možné přiložit prst na jakékoliv místo na displeji.

Jaká bude cena nového Samsungu?

Spekuluje se také o ceně, kolik budou nové modely stát. Samsung, jakožto prémiová značka, se samozřejmě u země držet nebude. V nejvybavenější verzi s 6,4 palců velkým displejem a obří pamětí 1TB, si může nechat Samsung zaplatit až čtyřicet tisíc korun. Méně vybavené verze s menším displejem a menší pamětí budou poté údajně stát lehce přes třicet tisíc korun. Za tuto cenu však dostane zákazník nekompromisní úložiště, kvalitní displej i výkon. Otázkou také zůstává, zda-li se řada „S“ bude nadále držet svého označení nebo stejně jako Apple nazve své jubilejní modely například římskou číslicí „X“.

Co ovšem spekulace není a jedná se o téměř jistou věc, je fakt, že Samsung své prémiové a jubilejní modely představí na veletrhu MWC 20. února na speciální akci Unpacked. Do prodeje by pak měly modely jít hned začátkem března. Samsung si budu muset skutečně dát záležet na svém jubilejním modelu, jelikož předešlý model S9 by se sice nedal nazvat úplným propadákem, ovšem prodeje rozhodně nedosahovaly takových čísel, jaká Samsung předpokládal. V záloze je pak sice ještě model Samsung Galaxy Note, jenž bude také jubilejní desátou generací, ale jelikož je tento mobil určen pro více specifickou sortu zákazníků, jeho prodeje se nemohou rovnat klasické řadě Galaxy S.

Uvidíme tedy, s čím Samsung na veletrhu MWC vyrukuje a jak velký bude slavit úspěch, v paměti lidí totiž jistě zůstává, že desátá generace iPhonu slavila velký úspěch a i více než rok po svém představení je stále hojně prodávaný a populární. Něčeho podobného by jistě rád dosáhl i Samsung s novými modely Galaxy S10.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments