Když se začalo mluvit o tom, že by se měl objevit telefon s ohebným displejem, bralo to mnoho lidí jenom jako výmysl a něco, co není možné. Nyní už všichni víme, že to možné je. Potvrdila to prezentace společnosti Samsung, která byla spojena právě s představením daní novinky, která svět technologií posouvá na zcela novou úroveň.

Kombinace mobilu a tabletu

Ohebný telefon Samsung není jenom obyčejné a jednoduché zařízení, které by využívalo možností ohebného displeje třeba v tom, že by se dal složit. Jedná se o kombinaci mobilního telefonu a tabletu. Pokud je přístroj takzvaně zavřený, tak se využívá jeden displej, kdy mobil vypadá a funguje stejně, jako jakýkoliv jiný. Potom je tu ještě možnost číslo dvě, kdy se zařízení otevře a vznikne tablet. A to bez jakéhokoliv přerušení v místě samotného ohybu. V tomto přichází Samsung s revolucí.

Kdy bude na trhu?

Podle prvotních odhadů by se mohl do prodeje dostat již v první polovině roku 2019. Mluvíme o tom, že by mohl být skutečně na pultech obchodů a bylo by tak být možné si ho bez problémů pořídit. Je třeba říci, že tato doba je spojena s tím, že telefon čeká od představení ještě několik finálních úprav, které mu díky tomu dají jeho skutečnou reálnou finální podobu.

Kolik bude stát?

To je otázka, o kterou se zajímá mnoho lidí. Mimo jiné i proto, že na oficiálním přestavení žádné informace které by se týkaly ceny rozhodně nepadly. Ty se však ze strany Samsungu objevily později. Je jasné, že ohebný displej a tedy i ohebný mobil jsou z hlediska technologií něčím, co je velmi unikátní. A tomu také odpovídá cena, která jasně ukazuje, že se nejedná o telefon pro každého. Podle předběžných informací by se měl u nás prodávat za cenu okolo 50 000 Kč. Na druhou stranu vlajkové lodi konkurenčních značek se prodávají také za desetitisíce, takže zase až tak vysoká suma to není.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments