blank

Jídlo jako lék je známé po staletí. Jeho správná kombinace nás může udržet v kondici a bez léků mnoho let. U mužů některé druhy potravin a jídel můžou výrazně vylepšit jejich sexuální zdraví a slouží tedy jako afrodiziakum.

Čokoláda

Pokud jste na sladké, máte vyhráno. Stačí sáhnout po správném druhu kvalitní tmavé čokolády a váš krevní oběh zajásá. Díky flavonoidům se sníží cholesterol i tlak. Muži s problematickým prokrvením mívají problémy s erekcí. Proto jídla, která jsou prospěšná pro srdce, prospívají i sexu. Podobné účinky má i zázvor.

Ústřice jako afrodiziakum

Ne každý holduje mořským plodům, mušlím, či ústřicím, které jsou považovány za afrodiziakum. Pokud však patříte k jejich milovníkům, činíte mimořádně dobře svým reprodukčním orgánům i genetickému materiálu. Zinek se stará o to, aby jeho kvalita byla v pořádku.

Ořechy

Zdroj vlákniny, bílkovin a opět zinku. Zejména slaným pistáciím by měli muži věnovat zvýšenou pozornost, protože obsahují velké množství rostlinných sterolů. Buráky dokonce obsahují arginin, tedy stejnou složku, která je součástí preparátů podporujících erekci.

Hovězí maso

Výtečný steak z hovězího potěší nejen chuťové buňky, ale je také zdrojem leucinu, aminokyseliny, která se podepisuje pod svalovou sílu a výkonnost. Kvalitní hovězí má přitom jen o kousíček víc tuku, než kuřecí prsa.

Avokádo

Avokádo sice patří k tučnějším potravinám, ale právě díky tomuto tuku dokáže snížit hladinu zejména špatného cholesterolu v krvi, zvaného také LDL. To je primární předpoklad k tomu, aby cévy zůstaly zdravé, což je jedním z hlavních předpokladů správné erekce.

Sója

Tato potravina není v našich jídelníčcích tak zakořeněná, jako ostatní zmiňované. Nicméně muži by jí rozhodně neměli opomíjet. Podle odborníků je tou nejlepší prevencí proti rakovině prostaty.

Tučné ryby

Díky vysokému obsahu omega 3 mastných kyselin poskytnou vašemu srdci tu nejlepší péči. Měli by tak být součástí vašeho menu aspoň jednou týdně. Srdcová onemocnění patří totiž k nejčastějším zabijákům mužů.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten − four =