Starší generace byla vychovávána ještě v době, kdy základem státu byla rodina. Cílem každého bylo dokončit školu, najít si práci, najít i partnerku a následně s ní založit rodinu. A toto všechno v poměrně krátkém sledu. Nebylo nic výjimečného, že se rodina založila ještě před dvacátým rokem života. A dnes? Trendem doby je generace singles.

Bez zbytečných závazků

Současní lidé se nechtějí nijak výrazně vázat. Máme na mysli závazky spojené s určitou závislostí na druhém, závazky spojené se společnou budoucností, ale i možnými povinnostmi. Trendem je mít minimum závazků, které plynou ze společenského života. A tak se objevuje generace singles. Tedy lidí, kteří jsou sami, jelikož jim to jednoduše vyhovuje.

Výhod je více než dost

Do této kategorie se řadí i takzvaní mamánci, kteří sice říkají, že být single je fajn, ale hlavním důvodem daného směru je to, že si nedokážou najít partnerku. Ty nemyslíme. Máme na mysli mladé muže, kteří s nalezením partnerky nemají problém, ale nechtějí to. Nechtějí se vázat, chtějí mít volnost, mít možnost seznamovat se s jinými dívkami, stejně jako chtějí nezávislost. To je výčet výhod, které plynou právě ze single vztahů.

Doba tomu nahrává

Vraťme se ještě jednou do minulosti. Ta nenabízela příliš zajímavé vyhlídky na život. A tak založení rodiny byl jedním z hlavních úkolů každého. Dnes je tomu jinak. Mladí chtějí (a mohou) cestovat a poznávat svět. Chtějí (a mohou) studovat a tak dát základ svému úspěšnému životu. Stejně tak chtějí také budovat svou kariéru. A toto všechno mohou vážné vztahy výrazně brzdit a omezovat. Proto je trend singles stále tolik populární. V podstatě mezi všemi mladými lidmi do 25, ale také až do 30 let. Jasně to potvrzuje třeba průměrný věk svatby, nebo průměrný věk početí prvního dítěte. Vše se rok od roku odsouvá do pozadí. A proč by také ne?

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments