Již příští rok bychom se měli dočkat prvního skládacího mobilu. Nyní už zbývá rozluštit pouze jedinou hádanku, a to, kdo s tímto prvkem přijde jako první. Nyní to vypadá, že více než slibně má k tomuto prvenství nakročeno Huawei.

Čínská značka již údajně ukázala funkční zařízení zástupcům jihokorejských operátorů. Nejednalo se však přímo o prototyp nebo snad maketu, ale o plně funkční a hotový výrobek. Jedná se nejspíše o reakci na jihokorejský gigant Samsung, který prototyp skládacího mobilu představil na akci konané před pár týdny v San Francisku. Představovaný model měl dva displeje o velikosti 4,6 a 7 palců. I na tento parametr by se rád Huawei zaměřil a trumfl v něm svého jihokorejského konkurenta. Hlavní displej by totiž měl rád ještě o dvě desetiny palce větší.

Skládací mobil je budoucnost pro většinu výrobců

Budoucnost v tomto ohledu vidí většina výrobců mobilů. Skládací mobily by měly během pár let zaplavit trh a tak je velmi důležité, zachytit tempo tohoto trendu hned na začátku. Své by o zachycování nových trendů na trhu mohla povyprávět například Nokia, která se nyní snaží získat zpět ztracenou slávu.

Zpět ale k prvním modelům, které nás podle všeho čekají již v první polovině roku 2019. Podle všech dostupných informací to vypadá, že jediné dvě značky, které budou o prvenství v uvedení ohebných mobilů na trh soupeřit, jsou Samsung a Huawei. Na další konferenci, jenž se konala po té v San Francisku, a která se konala v Soulu, se blíže k tomuto tématu rozpovídal i DJ Koh, šéf mobilní divize Samsungu. Kromě potvrzení, že by Samsung s prvními ohebnými mobily měl na trh přijít začátkem nového roku, řekl údajně také to, že stejně jako u řad Galaxy S a Galaxy Note, by i nový druh mobilů měl být vydáván v roční periodě.

Jaká bude cena?

Na internet se také dostaly první odhady cen nových telefonů a ty jsou podle předpokladů závratné. V přepočtu společně se započítáním daně by se totiž mohla cena vyhoupnout až k padesáti tisícům. Je však třeba zmínit, že poslední Samsung Galaxy Note 9 začínal s cenovkou na skoro 33 tisících, takže pokud bereme ohebné mobily jako největší revoluci dekády, pak se tento příplatek za exkluzivitu se dá ještě pochopit. Otázkou navíc je, jakou cenu nastaví konkurenční Huawei, který si po roky budování pozice na trhu, již také nebojí nasadit velmi sebevědomou cenu.

O ohebných mobilech se mluvilo již dávno, ovšem jak nyní sám DJ Koh potvrdil, největší problém byl právě v ohybu displeje, kde zůstával po několika vyzkoušení ohyb viditelný, což je samozřejmě nepřípustné. Jak Koh však dále uvedl, tento problém se podařilo Samsungu již vyřešit. Dále dodal také to, že se před několika měsíci sešel se zástupci Googlu a společně pracují na novém uživatelském prostředí pro nový typ hardwaru.

Informace z dílny Samsungu jsou poměrně jasné a srozumitelné, navíc je samotný Samsung nijak netají. Jaký to rozdíl oproti Huawei, který vypouští na svět zatím pouze jakési poloinformace a většina věcí, jsou tedy potom jenom domněnky lidí. Ovšem jak jsme si již zvykli, tento přístup je Huawei velmi blízký. Bez velkých řečí a úniků informací jsou schopni na trh vypustit zařízení, které v mnoha případech i překonává konkurenci. Stejně jako tomu bylo v letošním rokem a jejich prémiovým modelem Mate 20 Pro.

Jak tedy celý tento závod dopadne si musíme ještě nějaký pátek počkat. Každopádně začátek příštího roku bude velmi důležitý prakticky pro všechny výrobce telefonů, protože nás velmi pravděpodobně čeká, jak řekl sám DJ Koh, největší mobilní revoluce v této dekádě.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments