Že se design automobilů neustále vyvíjí, to není nic neobvyklého. Platí ale, že každá automobilka má vždy několik typických prvků, které jsou charakteristické pro ni a které se vesměs objevují na většině vozů. Jinak to nemá ani Škoda auto, která se aktuálně rozhodla pro krok, který je spojený s celkovou úpravou typických prvků a tedy posunem kupředu.

Jaké změny čekat?

Podle Škodovky nemá jít o nic revolučního, pouze o dílčí vývoj. Několik věcí bylo již odtajněno a tak je můžeme projít společně. Významnou změnou by měla být určitě šestihranná maska chladiče, který bude navíc více směřovat do vzpřímeného tvaru.

Další změny se budou týkat světlometů. A to jak předních, tak i zadních. Hlavním poznávacím znamenám zde mají být krystalické prvky. Nejenom proto, že dobře vypadají, ale i proto, že odkazují k českému křišťálu, který je vyhlášený po celém světě.

Třetí novinka bude na pátých dveřích, tedy na víku zavazadelníku. Zde se aktuálně nachází klasický znak Škoda. Ten půjde pryč a bude nahrazen nápisem, psaným kapitálkami – tedy psaným velkými písmeny.

Novinky se objeví i v interiéru

Nepůjde o tak výrazné markanty, ale o něco nového přece jenom půjde. Má jít hlavně o využití nového materiálu, kterým bude mikrovlákno Suedia. Také by mělo dojít k výraznějšímu kontrastu použitých švů, nebo k tomu, že požité plasty budou doplněny měkkými výplněmi.

Jako první Scala

Jaký vůz bude tím prvním, který takzvaně začne udávat směr? Nebude žádným překvapením, že je to aktuální novinka, v podobě vozu Škoda Scala. Ta by měla jako první nést novou designovou vlnu. Na tu postupně přejdou i ostatní modely, a to v souvislosti s faceliftovanými verzemi, nebo také v souvislosti s novými generacemi. Toto všechno by navíc mělo být spojeno také s využíváním nového sloganu, který bude Simply Surprising. Současné Simply clever tedy také končí.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments