Že bude mít Škoda Rapid svého nástupce, to není ani nebylo nic tajného. Ostatně to Škodovka již několikrát potvrdila. Co si ale nechávala pro sebe, to byl název vozu. A tak novináři i laici stále více spekulovali nad tím, co by to mohlo být. Nyní je o všem jasno.

Novinkou bude Škoda Scala

I když se objevily názory, že by se mohlo použít označení z minulosti, ani jeden se nepotvrdil. Název bude zcela nový a automobilkou nikdy nepoužitý. Nový model vozu ponese označení Škoda Scala. I když to může znít celkem komplikovaně, na dané volbě se už nic nezmění.

Samotná automobilka uvádí, že název Scala vychází z latinského slova označující schody nebo žebřík. Toto by mělo jasně odkazovat k faktu, že chce Škoda s tímto novým modelem vystoupat co nejvýše na žebříčku celkové oblíbenosti. A to nejenom v rámci svého portfolia.

Název byl v minulosti použitý u Renaultu

Pokud si říkáte, že vám název Scala přece jenom něco říká, tak máte pravdu. Nejde totiž o první označení svého druhu ve světě automobilismu. Objevilo se už v roce 2012 a to v souvislosti s automobilkou Renault. Ta daný název použila pro indický trh, pro který se rozhodla dodávat cenově výhodný sedan. Škoda o daném názvu pochopitelně věděla a na právech užívání se dohodla. My můžeme jenom spekulovat, zda jde z její strany o dobrý tah a nebude docházet k historickým záměnám s francouzskou automobilkou.

Představení už v prosinci

Mladoboleslavská automobilka rozhodně neotálí, jelikož uvedla i to, že vůz Škoda Scala odhalí velmi brzy. V plánu je to na začátek prosince. Konkrétně 6.12. To se nekoná žádný autosalon, ale půjde o speciální akci konanou v Tel Avivu. Zde se vůz poprvé ukáže veřejnosti. Rychle jde automobilka i na samotný prodej, jelikož ani tady nemá v plánu s ničím otálet. První zájemci by tak měli mít automobil doma v první polovině roku 2019.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments