Dnes už není absolutně nic výjimečného, že na mnoha pozvánkách na různé události existuje i položka dress code, která vám doslova přikazuje obléci si to, co hostitel předepisuje. Důvody jsou spojené jak s tím, aby se zachovala určitá výjimečnost nebo charakteristika situace, tak i proto, aby byli hosté oblečeni víceméně ve stejném duchu.

Co je to smart casual?

Pokud nejde o nijak výjimečnou událost, je na pozvánkách často uveden dress code s označením smart casual. Jak si ho charakterizovat? Pokud jde o krátký popis, vnímá ho řada lidí jako nedbalou eleganci. Tedy snahu obléci se dobře, ale zároveň i pohodlně. Tedy něco mezi večerním oblekem a oblečením, které se hodí spíše na pláž.

Tričko, košile i blejzr

Smart casual může mít celou řadu podob. Měla s ním být spojena určitá elegance. Jinak tomu bude na venkovní party, kam se může  hodit tričko s límečkem. Dále nemusí zklamat ani košile. Pokud jde akci konanou v lepších prostorách, není žádnou chybou obléci si blejzr.

Kalhoty, stejně jako kraťasy

Ano, smart casual dovolí i kraťasy. Opět se dostáváme spíše k venkovní neformální party. V případě interiéru by však měly být samozřejmostí kalhoty. Může se jednat i o rifle, ale z naší strany raději doporučíme něco více elegantnějšího.

Polobotky, mokasíny i oxfordky

I výběr bot může být u tohoto stylu celkem zajímavý. Je jasné, že jejich volbu musíte podřídit svým svrškům. U blejzru a kvalitních kalhot nejsou nijak špatnou velmi elegantní oxfordky. Naopak u šortek můžete být v rámci obuvi laděni více do volnočasového stylu. na sandály nebo dokonce žabky však zapomeňte.

Sladění je důležité

Jdete s partnerkou? Snažte se svůj smart casual sladit i s ní. Není nic horšího, když žena směřuje svůj model spíše do elegance, zatímco její partner více k typicky volnočasovému stylu. Pokud máte každý svůj názor, snažte se o co nejlepší kompromis.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments