Spalování tuků – Ne každý muž chce nutně jenom posílit a vyrýsovat své svaly. Pokud patříte do skupiny mužů, kteří nejsou tak úplně spokojeni se svou postavou a množstvím tukových zásob, je možné je začít efektivně spalovat. Jak na to?

Vyberte vhodnou aktivitu

I když se vám to nemusí líbit, vhodná aktivita a spalování tuků musí být náročnější. Nejde jenom o různé protahovací cviky, ale něco, u čeho se zapotíte. Když vybíráte tu pravou aktivitu, pomohou vám slova, jako je třeba aerobní pohyb, nebo takzvané kardio. Na spalování tuku svědčená cesta.

Hlídejte si tepovou frekvenci

Mnoho lidí dělá tu chybu, že je tepová frekvence vůbec nezajímá. A to je špatně. Chybou je jak tep pomalý, tak i tep příliš vysoký. Ideální je dnes držet se v rozmezí 70 – 80 procent svého maxima. Jeto dostatečná hodnota  dobrému spalování a přijatelná v tom, aby tělo dokázalo dodávat svalům kyslík. Měřič tepu je tedy základní výbavou, i když chcete cvičit jenom rekreačně.

Sportujte ráno, hned po probuzení

Nechce se vám? Musíte se donutit. Není lepší chvíle, než je právě ráno. Vaše tělo je čerstvé, plné energie a síly. Také může být lehce hladové, což je s ohledem na spalování a nakopnutí metabolismu velké plus. Pokud se rozhodnete po aktivitu v danou denní doby, myslete jenom na pitný režim. Najíst byste se měli až po aktivitě. S ohledem na efektivitu je to lepší.

Méně je více

Je chybou myslet si, že cvičení 3 hodiny v kuse jednou týdně je stejné, jako hodinové cvičení obden. Důležitá je při každé aktivitě jak pravidelnost cvičení, tak i to, aby mělo tělo dostatek času na regeneraci, ale také to, aby mělo sílu celou aktivitu zvládnou naplno. Proto platí, že méně může být s ohledem na aktivitu více. Když budete cvičit každý den, tělo nebude mít možnost odpočinku a regenerace. Pokud to budete v rámci tréninku přehánět, druhá fáze už bude spojena s nedostatkem energie a mnohem nižší efektivitou.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments