V poslední době už se stává pomalu zvykem, že společně s fotbalovým týmem AC Sparta Praha se dohromady skloňuje především „neúspěch, zmar a zoufalství“. Nicméně se zdá, že toto nepsané pravidlo svou podobu v nejbližší době nezmění.
Nasvědčuje tomu i pohled na ohlasy po zatím posledním fotbalovém utkání s Teplicemi, kdy letenští podlehli svému soupeři 0:1 a domácí půdě.

Změna trenéra nepomohla

Ač si sparťané od odchodu nenáviděného trenéra Stramaccioniho slibovali lepší zítřky, ty ne a ne přijít. Nic na tom nezměnil ani návrat Zdeňka Ščasného do trenérského sedla. Naopak z pohledu na statistiky vyplývá, že jeho působení na postu lodivoda přináší o jeden bod horší výsledky po prvních 18. kolech, než za jeho předchůdce.

Není proto divu, že fanoušci lačnící po úspěchu už se svým oblíbeným týmem ztrácejí trpělivost. Po prohře nad Teplicemi se již dokonce hlasitě dožadují další výměny trenéra. Letenský klub má tedy o čem přemýšlet.
Otázkou však zůstává, zda je změna trenéra opravdu to, co klub momentálně potřebuje. Z dlouhodobého hlediska totiž vyplývá, že celý koncept, kterým se Letenský klub vydal, možná není tím nejlepším řešením.
Ani drahé posily totiž nevykazují zdaleka takové výkony, jaké by si od nich fanoušci a vedení klubu představovalo.

Nikolae Stanciu stále oblíbencem tribun

Ani hvězdný hráč světového formátu Nikolae Stanciu není s výsledky klubu spokojený, jak sám zdůraznil během rozhovoru v klubové televizi. Zmínil, že se jedná o jeden z mála momentů jeho fotbalové kariéry, kdy se za předvedené výkony stydí.

Svou upřímností a příjemným vystupováním však stále patří mezi miláčky tribun a fanoušci jsou z jeho působení ve Spartě nadšeni. Nicméně si někteří z nich přejí, aby odešel. Důvod se ale skrývá v obavách o jeho budoucnost. Angažmá ve Spartě by dle jejich názoru mohlo mít pro jeho kariéru nedozírné následky a lidově řečeno hrozí, že by se v ní mohl „zakopat“.

Čekání na reakci vedení Sparty

Vedení Sparty se dosud k nevoli fanoušků nevyjádřilo, takže nikdo neví, kam další kroky klubu vlastně povedou. Na to si budeme muset zatím počkat. Stejně jako na lepší zítřky (pokud jste fanouškem Sparty).

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments