Není tomu tak dávno, co vznikl první filmový spiderman (pavoučí muž) s tváří Tobeyho Maguira. Trilogie, na kterou se snášela obrovská vlna pozitivních reakcí (tedy kromě třetího dílu), i nadále platí za jakýsi vzor toho, jak by následující filmy měly vypadat.

Krátce na to přišel na řadu pavoučí muž číslo dvě, do jehož role nasedl Andrew Garfield. Série Amazing Spider-man měla opravdu dalekosáhlé plány o nastartování vlastního vesmíru, jenže nakonec snažení filmařů skončilo již druhým dílem, který se setkal s nemilosrdnou kritikou a hlavně nižšími výdělky, než tvůrci předpokládali.
Všechno nasvědčovalo tomu, že postava zůstane ležet nějaký čas u ledu.

Spidey je doma

Pak ale nastal nečekaný zvrat, když se studio Sony rozhoupalo propůjčit postavu zpět do rukou otcovského Marvelu, který hodlal zapojit Spideyho do svého už tak rozvětveného vesmíru hrdinů. Role se ujal mladý Tom Holland (který je mimochodem prvním představitelem ve věku skutečného středoškoláka) a poprvé jsme jej mohli zahlédnout už v Civil War, kde se do role jeho mentora pasoval samotný Tony Stark (Iron Man) v podání Roberta Downeyho Jr.

Návrat domů se rozhodl Marvel pojmout opravdu velkolepě a proto věnoval Spideymu vlastní film, který sklidil vesměs pozitivní reakce a hlavně se setkal s obrovským zájmem diváků v kinech. Spider-man s tváří Toma Hollanda se zatím naposledy objevil při ohromné bitvě s Thanosem v Avengers: Infinity War.

Venom

Mezitím dostal zelenou Venom, dávná nemesis pavoučího muže, která nedávno, i přes spíše negativní recenze, neměla o zájem diváků nouzi. Hlavní hrdina filmu s obličejem Toma Hardyho zkrátka lákal a díky tomu se můžeme společně těšit na pokračování.
Důležité je také zmínit, že Venom nepatří do koncepce Marvelu, žije takovým svým vlastním životem.

Můžeme se těšit

V následujících dnech se můžeme v kinech těšit na animovanou verzi spider-mana s podtitulkem „Paralelní světy“. V příštím roce by se měl Tom Holland objevit v Avenger 4 a následně na to půjde do kin s dalším dílem s vlastním štítkem.
Zdá se tedy, že pavoučích filmů se jen tak nezbavíme. A proč vlastně taky, když je všichni máme tak rádi.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments