blank

Sport se stává životním stylem mnoha lidí. Nutno říci, do něho proniká stále více moderních technologií, bez kterých si ho téměř neumíme ani představit. Podívejme se společně na ty hlavní, které je na místě zmínit.

Měření vzdálenosti a rychlosti

Dnes už něco, co je zcela běžné. Vyrážíte na kole a nezapomínáte na tachometr. Jdete se proběhnout a máte fitness náramek, nebo mobilní telefon. Jdete si zaplavat a monitorujete svou rychlost i vzdálenost. To vše jsou dnes zcela běžné věci nejenom na profesionální, ale i amatérské úrovni. Díky rozmachu GPS už není problém měřit doslova jakoukoliv aktivitu, a to s velkou přesností. Kromě vzdálenosti se dá měřit například i převýšení a tedy uražená vzdálenost směrem nahoru, nebo dolů.

Vyhodnocování aktivit

Data jsou posbírána. Můžete se na ně nejenom podívat a zjistit, jak vám to šlo. Můžete je často přenést také do mobilních a jiných aplikací, kde dojde k jejich vyhodnocení. Rázem získáte detailní přehled o všech vašich aktivitách během týdne, měsíce ale třeba i během celého roku. A to včetně detailních přehledů každé jednotlivé.

Motivace a snaha o dosažení lepších výkonů

I to mohou moderní technologie přinášet. Mohou vám nabídnout porovnání jak s přáteli, tak i ostatními lidmi. Detekují delší dobu bez pohybu a vyzívají k němu. Během aktivity dochází k podporování za účelem dosažení lepšího výsledku. Nechybí ani automatická sestava aktivit s ohledem na vzrůstající fyzickou náročnost.

Informace o aktuálním tempu

I to je při aktivitě důležité a během sportu není problém ho sledovat. Moderní fitness náramky, ale třeba i chytré hodinky umí jednoduše sledovat tepovou frekvenci. Ty nejlepší dokonce nabídnou výsledky EKG. Nechybí ale ani monitorování spálených kalorií, nebo spotřeba tekutin v organismu. Díky tomu lze také dosáhnout optimálních, ne-li skutečně nejlepších výsledků v rámci konkrétní aktivity.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 3 =