blank

Sport by měl být  fair play. Sport by měl být čistý, stejně jako by s ním neměly být spojovány jakékoliv podvody. Bohužel ne vždy jsou naše tvrzení pravdivá. Jaké jsou ty největší podvody sportovní historie? Podívejte se s námi.

Ben Johnson

Sprinter z Kanady si v roce 1988 na olympiádě připsal jedinečné vítězství, a to s časem 9,79 sekundy na stovce. Nejenom, že tento čas byl rekordem, ale také se zapsal do historie. Nutno říci, že jenom na krátkou dobu, protože testy moči ukázaly velké množství pochopitelně zakázaných steroidů.

Black Sox

Jeden z neslavnějších baseballových týmů se do historie zapsal i jednou negativní událostí. Ta nese název Black Sox Scandal. Týkal se roku 1919 a finále světové série. Jak se později ukázalo, ne každý chtěl vyhrát. Mafie podplatila osmici hráčů kteří dělali vše proto, aby tým prohrál. Vše se nakonec provalilo.

Panama Lewis

Řeč je  boxerském trenérovi, který si tolik přál vítězství svého svěřence, že se uchýlil k velmi nečekané praktice. Z jeho rukavic mu odstranil vycpávky, čímž byly jeho rány podstatně tvrdší. To bylo jasně vidět na obličeji soupeře. Na podvod se samozřejmě přišlo a uznávaný trenér Panama Lewis přišel o svou reputaci i čest.

Stella Walsh

Polská atletka byla známá pod jménem Stella Walsh, ale také pod jménem Stanislawa Walasiewicz. Účastnila se olympijských her v Los Angeles i Berlíně, kde dosahovala velmi dobrých výsledků. Během kariéry dokázala vytvořit 18 světových rekordů. Možná proto, že nebyla až tak úplně ženou. To se zjistilo až po její smrti, na lékařském stole.

Boris Onišenko

Moderní pětibojař se do historie zapsal v roce 1976 v Montrealu, kde se v tuto dobu konaly olympijské hry. Během šermu používal sofistikované zařízení v rukojeti zbraně, které dokázalo zaznamenávat jednotlivé zásahy soupeře, i když k nim nedošlo. Toto bylo odhaleno všímavými soupeři.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =