Příští rok je opět nabitý sportovními událostmi, které jistě bude za to stát sledovat. Pojďme se na ty největší sportovní události, které nás čekají příští rok, podívat.

Sportovní hry

Jedna z největších sportovních událostí příštího roku nás čeká od 14. června. Jedná se o II. Evropské hry. Tato sportovní událost se bude odehrávat v hlavním městě Běloruska, tedy v Minsku. Během šestnácti dní, tak dlouho totiž Evropské hry budou trvat, se sportovci budou muset popasovat se svými soupeři v celkem šestnácti soutěžích. Zastoupení zde samozřejmě bude mít i Česká republika. Uvidíme tedy, zda-li se českým sportovcům podaří překonat svůj výkon z předchozích her, kde dosáhli dohromady na sedm medailí. Dvě stříbrné a pět bronzových.

Mistrovství světa v biatlonu

Jako první v pořadí nás však příští rok čeká Mistrovství světa v biatlonu. Půjde o již padesátý ročník a bude se odehrávat ve švédském Östersund v termínu od 7. do 17. března. Budeme jistě doufat, že se našim sportovcům podaří navázat na jejich poslední Mistrovství světa v biatlonu z roku 2017, kde se v medailovém pořadí zemí umístili na krásném třetím místě. Dohromady získali čtyři medaile, jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

Fotbal

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let nás čeká v termínu od 16. června do 30. června. Zde se bohužel s českou účastí nesetkáme, protože „lvíčata“ nezvládli svou kvalifikační skupinu a skončili až třetí, což jim postup nezaručilo. Pro úplnost lze ještě dodat, že Mistrovství Evropy se bude odehrávat v Itálii a San Marinu. Jako obhájci titulu dorazí na šampionát mladí hráči německého výběru.

Hokej

Květen je každoročně měsícem hokeje. Ne jinak tomu bude i příští rok. Čeká nás totiž již 83. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji. Bude se konat od 10. do 26. května. Pro české fanoušky to bude o to atraktivnější, protože hostitelskou zemí jsou sousední Slováci. Očekává se tedy početné zastoupení českých fanoušků, které naše hráče snad vybudí k lepšímu výkonu než tomu bylo na předchozím Mistrovství světa, kde naši hráči vypadli už ve čtvrtfinále s později bronzovými Spojenými Státy Americkými.

Tenis

Jako každý rok nás čekají opět také čtyři tenisové Grand Slamy. Ten první je na programu hned od 14. ledna. Tradičně bude trvat dva týdny a bude se odehrávat v Austrálii. Jako obhájce se zde představí švýcarský fenomén Roger Federer. Druhý Grand Slam je na programu od 26. května. Bude se hrát v hlavním městě Francie na antukovém povrchu. Téměř hned po skončení tohoto Grand Slamu čeká hráče ten pravděpodobně největší turnaj, tedy britský Wimbledon. Na travnatém pažitu se budou hráči prohánět od prvního červencového dne a titul zde bude obhajovat Novak Djokovič. Jako poslední je pak na řadě americké US Open. To je na programu od 26. srpna. Na rozpálených amerických betonech bude titul obhajovat opěr srbský mág Novak Djokovič.

Mistrovství světa v orientačním běhu

Ačkoliv se jistě nejedná o jeden z nejpopulárnějších sportů, v našem výčtu své místo jistě má. V pořadí již 36. Mistrovství světa v orientačním běhu se bude konat v norském Østfoldu, což je oblast u hranic se Švédském. Závody se budou odehrávat v termínu od 13. do 18. srpna.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments