blank
Zdroj foto: Nejron Photo / Shutterstock.com

Máte v garáži auto, které je pro vás koníčkem? Pravděpodobně se nejedná o vůz na běžné ježdění, ale o auto, které má být pro radost. Je přitom jedno, zda pečujete o letitého veterána, nebo máte v garáži kousek, se kterým si rádi užijete trochu toho adrenalinu. Samozřejmě na uzavřeních tratích nebo na okruhu. Takové auto vždy vyžaduje speciální péči, ale také nejrůznější úpravy, které se týkají jak samotného naladění vozu, tak exteriéru i interiéru. Právě do interiéru sportovního vozu se podíváme nyní v rámci našeho článku.

Volant jak se patří

Aby váš vůz při jízdě poskytl skutečně dokonalý zážitek, je dobré nezapomínat také na interiér, ve kterém totiž vždy sami sedíme. Dokonale naladěný podvozek a jízdní vlastnosti jsou jedna věc, ale v interiéru toho lze také mnoho změnit. Pokud se zaměříme konkrétně na místo řidiče, určitě by vás měla zajímat nabídka volantů pro sportovní jízdu. Takový volant se vyznačuje celou řadou vlastností, které vám nemůže běžný sériový volant nabídnout. Právě proto je na místě jeho výměna, která vám zajistí:

  • Perfektní úchop a jistotu ovladatelnosti
  • Prémiové materiály a zpracování

Díky tomu všemu získáte mnohem lepší zážitek z vaší jízdy. Zejména při sportovní jízdě je potřeba, abyste měli jistotu ovladatelnosti v každé zatáčce, což zajistí právě perfektní úchop. Jako řidič zkrátka musíte mít automobil vždy pod kontrolou, k čemuž pomohou i protiskluzové vlastnosti některých povrchů.

Také proto záleží hodně i na materiálu, ze kterého je volant vyroben. Jsou tady praktické materiály, jako je třeba semiš nebo broušená kůže, ale také materiály, které slouží výhradně jako designový doplněk, což může být třeba dřevo. Záleží tedy na vašich preferencích a na tom, co od volantu očekáváte.

Kvalitní sportovní sedačka

Na místě řidiče rozhodně nezapomeňte ani také na sedačku. Doporučujeme vsadit na sportovní sedačky, které vám zajistí lepší boční vedení, a tím také možnost ostřejší jízdy. Pomohou i jízdním vlastnostem vozu, protože obecně mají nižší hmotnost.

——————Komerční článek——————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 2 =