Zdroj obrázku: Raimundo79 / Shutterstock.com

Potřebujete v noci vidět lépe? Ať už je vaším důvodem lov nebo pozorování zvěře, bez kvalitní termovize se neobejdete. I když možná nedáte dopustit na své bystré oči, s moderní technikou se vaše možnosti skutečně značně rozšíří a sami se možná budete divit, jak je kolem vás v noci živo. Při výběru vhodného zařízení je ale nutné pečlivě posoudit některé klíčové parametry, abyste vybrali zařízení vhodné přesně pro vás.

Komplikovanost se nevyplácí

Jestliže nejste profesionál, který by vyžadoval velké množství různých specifických funkcí, zaměřte se na volbu přístroje, který je co možná nejjednodušší a uživatelsky přívětivý. Jednoduché ovládání vám ušetří spoustu starostí, když budete v terénu a budete chtít termovizi použít co nejrychleji a nejsnadněji. Čím více funkcí, tím obtížněji se vám bude používat.

Kvalitní displej

Abyste všechno dobře viděli, je zcela zásadní vybrat dobrý displej. Dnes se nabízí skutečně široká škála produktů, z nichž některé mají velké displeje s velmi detailním rozlišením. Musíte zvážit, zda něco takového využijete, ale platí, že minimem je kvalitní LCD displej, na kterém budete schopni rozeznat i detaily. Větší displej ale také může být náchylnější k poškození nebo popraskání, zvlášť pokud víte, že s termovizí v terénu nezacházíte zrovna šetrně.

Přesné zobrazení

Nejlepší přístroje dokážou zachytit skutečně i nepatrné detaily díky velkému množství

infračervených detektorů. Samozřejmě platí, že čím větší množství detektorů přístroj má, tím bude přesnější, ale také dražší. Dobrou volbou může být termovize Hikmicro, která dokáže pracovat ve velmi širokém teplotním rozsahu a nabízí skutečně univerzální služby pro široké spektrum zákazníků.

Výdrž

Termovize vyžaduje také velmi odolnou baterii s dostatečnou kapacitou. Dnes jsou běžnou součástí známé Li-Ion baterie, které se dají snadno opětovně nabít a vyměnit třeba i v terénu. Termovize Pard se v tomto směru může pochlubit velmi dobrou výdrží

a uživatelské recenzi ji chválí jako univerzální volbu, která sedne skoro každému.

———–Komerční článek————

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments