https://images.pexels.com/photos/707245/pexels-photo-707245.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=3&h=750&w=1260

Výlety do hračkářství jsou populární kratochvíle jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Nicméně rodiče si tam málokdy najdou něco pro sebe. Navíc i drahé hračky se dětem snadno omrzí a po chvíli skončí poztrácené, rozbité nebo odložené ve skříni. Ač by to málokoho napadlo jako první možnost, rozličné hračky pro všechny věkové kategorie se dají nalézt i ve starožitnictví. Tyto hračky v čase neztrácí na hodnotě tolik jako ty konvenční, ba naopak často jejich hodnota v čase roste a mohou tak být považovány i za skvělou investici. Zároveň se tak vrací do oběhu nevyužité hračky, které mají mnohdy velmi kvalitní provedení a přitom jsou v dnešní době opomíjené.

Například v online starožitnictví Antikart najdete třeba krásný historický vláček i s plechovou dráhou a originální krabicí. Zajímavé je na této sadě například to, že úplně totožnou najdete například i v holandském muzeu. Jedná se o vzácný kousek, který si můžete vystavit nebo si s ním hrát, potěší ale každého velkého i malého kluka nebo holku s nadšením do historických mašinek. Mezi další podobné hračky, které ve starožitnictví Antikart najdete, patří také lanová dráha či cínové autíčko. Pokud chcete být skutečně za fajnšmekry, můžete touto cestou zkusit získat třeba starožitné LEGO, které se cenou pomalu blíží dnešním nejnovějším sériím, ale v srdci malého stavitele má nevyčíslitelnou hodnotu. 

Pokud byste chtěli starožitnou hračku jako investici, doporučujeme zaměřit se na kousky, které jsou v kompletním balení i s krabicí. Největší popularitě se těší hračky z druhé poloviny minulého století až do začátku devadesátých let. Možná máte sami podobný poklad z dětství doma a ani o tom nevíte! 

Další “hračkou”, zejména pro velké kluky, jsou pak různé starožitné zbraně. Příkladem může být tento krásný meč s drakem z jadeitu, který je symbolem síly a skvělým dekorativním kouskem do pracovny. Jadeit má zejména v Číně velkou cenu, jedná se o jeden z nejcennějších materiálů a v mnohých kulturách je spojený s posvátnými předměty. Sběratele akčních figurek a fanoušky akčních filmů potěší zase originální socha Lary Croft v životní velikosti. Akční figurky a různé další sběratelské série ze světa fantasy a sci-fi jsou jedny z nejpopulárnějších kategorií, které se dají v online starožitnictvích ulovit.

Nespornou výhodou nakupování hraček ve starožitnictví je, že nikdy nevíte na jaký poklad narazíte. Od vláčků, autíček přes staré dřevěné a plechové skládačky až po akční figurky s vysokou sběratelskou hodnotou, každý si vybere to své. Hračka může být krásným darem v dětství, ale zároveň i hodnotným artiklem, který se následně předává z generace na generaci. Pokud jste tedy ještě nebyli “na lovu” hraček ve starožitnictví, doporučujeme to napravit. Je to trochu jako zkombinovat výlet do hračkářství s návštěvou muzea. Může to být pro vás i děti velmi poučný a objevný zážitek.

———-Komerční článek———–

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments