blank

Průměrný muž stráví za celý život holením vousů až 140 dní. To je ale doba, že? Nebylo by lepší tenhle ztracený čas věnovat něčemu užitečnějšímu? A co když vám navíc prozradíme trend, že ženám se neoholení muži líbí více a ve výzkumech sexuální přitažlivosti jednoznačně vedou?

Strniště působí mužně a vytváří hranatější čelist

Vědci zjistili, že vousy u mužů vyzdvihují jejich chlapské rysy a opticky vytváří dojem hrubšího a drsnějšího vzhledu. Ženám pak více připadají jako lovci schopní boje a zabezpečení obživy. Jedná se o pudovou reakci, která sahá daleko do historie lidstva, ale zřejmě stále funguje.

Na rande ano, do práce ne

Problémem ale často je, že v rámci etikety je tento trend (strniště) obvykle zcela nepřijatelné. Není tedy vhodné jej nosit ani do práce, kde se setkáváte se zákazníky, a nehodí se ani na jiné společenské události. Musíte tedy pečlivě volit, kdy si můžete dovolit nechat vousy o pár milimetrů povyrůst a kdy je načase je zase shodit. Na rande jsou každopádně dobrou volbou, protože budete působit nenuceně a zároveň sexy.

Každá žena je jiná

Bohužel ani strniště není něčím, na co by se chytla každá slečna. Některé dámy naopak zarostlé muže nemají rády, protože je jim nepříjemné takového může líbat. To je jistě pochopitelný argument a jen vy sám nejlépe budete vědět, do jaké kategorie vaše vyvolená spadá.

Strniště, které je pod kontrolou

Ačkoliv účelem strniště je vyvolat určitý dojem nedbalosti, ve skutečnosti je důležité, aby střih vašich vousů byl v každém momentu promyšlený a zcela záměrný. Je obrovský rozdíl mezi vzhledem muže, který má strniště z lenosti, a mezi gentlemanem, který si pečlivě pěstuje rádoby neupravený vzhled. Aby byly vousy hezké, je třeba se starat nejen o ně, ale také o vaši pleť. Nejhorší vizitkou je začervenalý a podrážděný obličej, který má k dokonalosti opravdu hodně daleko.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × four =